חיפוש

עדכון ברט (Bert) של גוגל

מנוע החיפוש של גוגל התחדש בשבוע האחרון בעדכון העונה לשם BERT, אותו אנו צפויים להרגיש בישראל בקרוב מאוד. אז מה כולל העדכון הזה, ועל מי בדיוק הוא צפוי להשפיע? להלן כל הפרטים.

העדכון הגדול ביותר בחמש השנים האחרונות!

על פי מידע שדלף לרשת מתוך גוגל, בטעות או במכוון, מסתבר שהעדכון הזה הופך להיות אחד המשמעותיים שהוציאה גוגל עבור מנוע החיפוש שלה בשנים האחרונות. הנה 10 נקודות שכדאי מאוד לקחת בחשבון בהתייחס לעדכון הזה:

 

מועד פריסת העדכון

גוגל החלה בהטמעת העדכון מוקדם יותר השבוע (המאמר נכתב ב25.10.19) וצפוייה לסיים את פריסתו עד לסוף השבוע הקרוב. עבור שאילתות המבוצעות בשפה האנגלית, העדכון הזה כבר עובד בלייב.

 

השפעת העדכון

העדכון החדש BERT צפוי להשפיע על על סניפסטים של תוצאות עשירות, לא רק באנגלית, אלא בשפות רבות נוספות, וזאת בניגוד לעדכוני ליבה אחרים של גוגל מן השנים האחרונות.

 

התוצאות בשטח

עדכון האלגוריתם BERT הינו קרוב לודאי הסיבה לתנודתיות הרבה של מיקומי עמודים עבור ביטויי מפתח מוכרים, אשר חזינו בה במנועי החיפוש בשבוע האחרון, במגוון רחב של נישות ונושאים.

 

מאפייני העדכון

עדכון האלגוריתם מכיל מאפיינים רבים של רנקבריין, במובן הזה של שימוש בבינה מלאכותית מתקדמת על מנת להבין את כוונת החיפוש של הגולש.

 

עיבוד שפה טבעית

גוגל ככל הנראה שילבה בעדכון זה טכנולוגיה מתקדמת מבוססת גרפים לעיבוד שפה טבעית, אשר מאפשרת לה לשפר באופן ניכר את התאמת תוצאות החיפוש שהיא מציגה לגולש בעבור השאילתות שהוא מבצע.

 

הבנת ניואנסיים אנושיים

עדכון BERT מאפשר לגוגל להבין שאילתות בעלי מאפיינים אנושיים, וכן להבין את הקונטקסט שבו מילים נרשמות או משמשות את הגולש בחיפוש.

 

העדכון הגדול ביותר ב- 5 השנים האחרונות

גוגל מציינת כי מדובר בעדכון הגדול ביותר בחמש השנים האחרונות, והוא צפוי להשפיע על עשרה אחוזים מן השאילתות המבוצעות במנוע החיפוש.

 

העדכון לא הורגש בתעשיה באותם מימדים של פינגווין ופנדה

חשוב לציין, כי בתעשיית ה- SEO אמנם הרגישו תנודות כאלו ואחרות במנועי החיפוש בשבוע האחרון, אך ההשפעה לא הייתה ניכרת כמו בימי העדכונים פינגווין ופנדה, שחוללו שם דבר בתעשיית הקידום אתרים האורגני של עמודי אינטרנט (כאן תוכלו לקרוא על היסטוריית העדכונים של גוגל).

 

בדיקות קפדניות לאלגוריתם

על פי המידע שדלף, גוגל ככל הנראה ביצעה בדיקות מקיפות לעדכון האלגוריתם BERT וטוענת כי היא מזהה יתרונות משמעותיים שיסופקו עבור הגולשים באמצעות עדכון זה.

 

העדכון אינו מחליף עדכונים אחרים

למרות הדמיון לעדכונים אחרים בנושא, BERT לא נועד להחליף את רנקבריין, אלא לעבוד לצידו (ואולי אף לייצר תוצאות מנוגדות לו, במקרים מסויימים).

 

אופטימיזציה ל- BERT

הטענה המרכזית בתעשיה כרגע היא כי קשה מאוד עד בלתי אפשרי יהיה לבצע אופטימיזציה של עמודי אינטרנט לעדכון האלגוריתם הזה. נצטרך, כמו במקרים אחרים, לחכות ולראות מה תהיה ההשפעה הכוללת של העדכון על התוצאות המוכרות לנו במנוע החיפוש של גוגל.

 

מקור הידיעה: https://www.seroundtable.com/amp/google-bert-update-28427.html

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו אל קבוצת הפייסבוק שלי.

למדריכים קידום אתרים נוספים למתחילים.

למדריכי קידום אתרים נוספים למתקדמים.

עדכון ברט של גוגל הוא אחד העדכונים החשובים שיצאו בשנים האחרונות, הפריסה שלו החלה בסוף אוקטובר 2019 ונמשכה מספר שבועות.

עדכון החדש BERT השפיע  על סניפסטים של תוצאות עשירות, לא רק באנגלית, אלא בשפות רבות נוספות, וזאת בניגוד לעדכוני ליבה אחרים של גוגל מן השנים האחרונות.

עדכון ברט שינה את הכללים בעולם קידום האתרים והכיל מאפיינים מעולם הרנקבריין, כלומר, עיבוד שפה טבעית והבנת כוונת החיפוש של המשתמש.

בקהילת מקדמי האתרים סבורים רבים כי קשה עד בלתי אפשרי לבצע אופטימיזציה של האתר לעדכון ברט.

עדכון ברט (Bert) של גוגל
שלחו לחבר קישור למאמר, הוא חייב לקרוא אותו!
שלחו לחבר קישור למאמר
הוא חייב לקרוא אותו!
Picture of עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

מנכ"ל חברת עשהאל קידום אתרים, מייסד דיגיפארם - חנות אונליין להזמנת תכנים וקישורים עבור אנשי SEO, מוביל את קבוצת אנשי ה-SEO הגדולה בישראל בפייסבוק ובווטסאפ.

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה עבורך:

בדיקת מהירות אחסון אתרים קלאודוויז
עשהאל דרייר
היי כאן עשהאל ואני רוצה להמליץ לך באופן אישי לפתוח שרת בקלאודוויז ולהנות מאתרים מהירים, תמיכה 24/7 וממשק נוח. אני מאחסן למעלה מ-400 אתרים בעצמי וממליץ בחום ובלב שלם, לאחר מספר שנות ניסיון