אחסון אתרים

נתחיל מהסוף ברשותכם. חברת האחסון הטובה ביותר, המתאימה ביותר לSEO, עם התמיכה הכי טובה והמחיר הכי משתלם היא ללא ספק Cloudways.

היא כל כך טובה, שהצלחתי לקבל מהם הטבה של חודש ראשון חינם + 25% הנחה ל3 חודשים נוספים.

בנוסף, הכנתי מדריך מלא איך להשתמש בקלאודוויז, בעברית, כולל איך להעביר את האתר שלכם לשם בקלות.

זה המדריך.

זה הלינק להרשמה לאחסון אתרים קלאודוויז, איתו תקבלו 30% הנחה ל3 חודשים ראשונים!:

https://platform.cloudways.com

לאחר לחיצה על הלינק, יש ללחוץ מצד ימין למעלה על "START FREE" שבטורקיז.

פרומו קוד שיש להזין בזמן ההרשמה: ASAEL.

תהנו!

חברות רבות בארץ ובעולם מציעות כיום שירותי אחסון אתרים (Web Hosting) והמבחר מבלבל מתמיד.

ישנו מגוון רחב של מסלולי אחסון, כאשר לכל מסלול יש את רשימת הרכיבים שכלולים בו ותוספות שניתן להוסיף לו, מה שהופך את הבחירה למורכבת אף יותר. אף שבחירת שירות הוסטינג עשויה להיראות לכם כמו החלטה שתלויה בעיקר בעלות של שירות האחסון, חשוב לדעת שמדובר בהחלטה חשובה מאין כמוה בהיבטים של SEO והיכולת להביא את האתר של העסק שלכם לראש תוצאות החיפוש.

מה הקשר בין בחירת חברת אחסון אתרים ובין קידום אתרים? בחירה נבונה של שירותי אחסון לאתר האינטרנט שלכם תועיל בראש ובראשונה לביצועי האתר, ביניהם קצב הטעינה של דפי האינטרנט בתוכו, וכמובן תבטיח שהאתר תמיד יהיה זמין ויהנה מאבטחה ברמה הגבוהה ביותר.

בסופו של עניין – אם תשכילו לבחור נכון את שירות אחסון האתרים שבו תשתמשו, תרוויחו שקט נפשי שיפנה אתכם לעסוק במה שאתם יודעים לעשות הכי טוב: לנהל את העסק שלכם.

אבל רגע, איך מוצאים את שירות ה – Web Hosting הנכון עבור העסק שלכם? במדריך שלפניכם נענה על כל השאלות שלכם בנושא אחסון אתרים: למה חשוב לשים לב בבחירת ספק של שירותי אחסון אתרים, אילו סוגים של שירותי אחסון זמינים כיום בשוק הווב הוסטינג, כיצד בוחרים שירות אחסון וחבילת אחסון שיתאימו לצרכים שלכם, מה ההבדלים בין חברת אחסון אתרים בארץ וחברת אחסון אתרים בחו"ל, וכמובן – הסיבה שלשמה התכנסנו כאן היום: כמה עולה לאחסן אתר אינטרנט. הישארו עמנו!

רשימה של חברות אחסון מובילות והמחירים שלהן לחבילות האחסון השונות

לתשומת לבכם: כל המחירים שלהלן מתיחסים לתכניות אחסון שיתופיות, ומצוינים בדולרים (למעט החברות go daddy ו – jet server )שמפרטות באתר שלהן את מחירי תוכניות האחסון בשקלים.

1. go daddy

מחיר חודשי: החל מ – 4.99 ש”ח לחודש עבור אתר אחד עם שטח אחסון של עד 100 GB.

נפח תעבורה חודשי: ללא הגבלה.

רישום דומיין בחינם: בהרשמה לתכנית שנתית ומעלה.

2. blue host

מחיר חודשי: החל מ – $ 3.95 לחודש עבור אתר אחד עם שטח אחסון של עד 50 GB.

נפח תעבורה חודשי: ללא הגבלה

רישום דומיין בחינם: כלול במחיר למשך שנה.

3. host monster

מחיר חודשי: החל מ – $ 4.95 לחודש עבור אתר אחד עם שטח אחסון של עד 50 GB.

נפח תעבורה חודשי: ללא הגבלה

רישום דומיין בחינם: כלול במחיר.

4. Lunar pages

מחיר חודשי: החל מ – $ 3.95 לחודש עבור 2 אתרים עם שטח אחסון של עד 100 GB.

נפח תעבורה חודשי: ללא הגבלה

רישום דומיין בחינם: כלול במחיר.

5. host gator

מחיר חודשי: החל מ – $ 2.75 לחודש עבור אתר אחד עם שטח אחסון בלתי מוגבל.

נפח תעבורה חודשי: ללא הגבלה

רישום דומיין בחינם: בהרשמה לתכנית שנתית ומעלה.

6. jet server

מחיר חודשי: החל מ – 39 ש"ח לחודש עבור אתר אחד עם שטח אחסון בלתי מוגבל.

נפח תעבורה חודשי: ללא הגבלה

רישום דומיין בחינם: אינו כלול במחיר החבילה הבסיסית.

רגע, מה זה שירות אחסון אתרים בכלל ולמה אני צריך את זה?

אירוח אתרים הוא שירות המאפשר לארגונים ואנשים פרטיים לפרסם אתר או דף אינטרנט ברשת האינטרנט.

שירות אחסון אתרים, או ספק שירותי אירוח אתרים, הוא עסק המספק את הטכנולוגיות והשירותים הדרושים בכדי לצפות באתר או בדף האינטרנט באופן מקוון. אתרים מתארחים, או מאוחסנים, במחשבים מיוחדים הנקראים שרתים.

כשאתה נרשם לשירות אירוח אתרים אתה בעצם שוכר שטח בשרת פיזי בו תוכל לאחסן את כל הקבצים והנתונים הדרושים כדי שהאתר שלך יעבוד כראוי (טקסטים, קבצי HTML, קבצי מדיה כמו תמונות וסרטונים, מסדי נתונים ועוד).

כאשר משתמשי אינטרנט רוצים להציג את האתר שלך, כל מה שהם צריכים לעשות זה להקליד את כתובת האתר או הדומיין שלך בדפדפן שלהם.

לאחר מכן המחשב שלהם יתחבר לשרת ודפי האינטרנט שלך יוצגו להם דרך הדפדפן. למעשה, בלי שירות אחסון אתרים לאף משתמש ברשת האינטרנט לא תהיה גישה לאתר שלך. לכן שרת אחסון הוא רכיב הכרחי לכל אתר אינטרנט.

מה ההבדל בין שירות אחסון אתרים ושם מתחם (דומיין)?

רוב חברות אחסון האתרים דורשות מבעל האתר להחזיק בשם מתחם (דומיין) עבור האתר שלו, בכדי לארח אצלן.

אם אין לך דומיין משלך, חברות האירוח מאפשרות לך לרכוש דומיין דרכן או בתיווך שלהן.

בעוד שאירוח אתרים מאפשר לך לשכור שטח שרת עבור האתר שלך, שם הדומיין משמש ככתובת של האתר שלך. כאשר המשתמשים שלך רוצים לבקר באתר האינטרנט שלך, הם מקלידים את שם הדומיין שלו בסרגל הכתובות של הדפדפן שלהם (למשל: www.w3c.org.il) או לוחצים עליו בדף תוצאות החיפוש במנוע החיפוש שלהם, והשרת שלך מעביר אל הדפדפן שלהם את התוכן שהם ביקשו.

עם מרבית ספקי אחסון האתרים, אתה צריך לרכוש את שם המתחם שלך בנפרד.

לחלופין, אם כבר יש לך דומיין משלך, אתה יכול גם להעביר אותו לספק שירות האירוח הנוכחי שלך.

בדומה לחבילות של אחסון אתרים, גם עבור שם התחום שלך אתה לרוב תידרש לשלם מדי שנה על מנת לשמור על הבעלות על הדומיין שבחרת לאתר שלך.

איך העסק האינטרנטי שלי יכול להרוויח משירות אירוח אתרים?

כאמור, על מנת לפרסם את אתר האינטרנט שלך באופן מקוון, האתר של העסק שלך זקוק לשירות של אירוח אתרים.

עם זאת, אחסון אתרים מעניק לבעלי עסקים יותר מאשר שירותי אירוח אתרים בלבד.

לדוגמה, חברות אירוח אתרים מעסיקות בדרך כלל צוות טכני שתפקידו לוודא שאתרי האינטרנט של הלקוחות שלהם פועלים 7 / 24.

בנוסף, כאשר בעלי אתרים זקוקים לעזרה או לסיוע בפתרון תקלות, שירות התמיכה של ספק אחסון האתרים יכול לסייע להם לפתור את בעיותיהם במהירות.

בשורה התחתונה – שירות אירוח אתרים מקצועי מבטיח לבעלי עסקים ניהול נוח של הנכסים הדיגיטליים שלהם, כך שיוכלו למקד ביעילות את זמנם ומאמציהם בעסקים שלהם.

לאילו פרמטרים יש לשים לב כשבאים לבחור חבילת אחסון אתרים?

מחפשים שירות אחסון עבור אתר האינטרנט של העסק שלכם? להלן מספר נושאים שאנו ממליצים לכם לבחון בבואכם לבחור את שירות אירוח האתרים שלכם:

כמה שטח אחסון תקבלו?

זהו נושא שכדאי לכם מאוד לשים לב אליו. על פי רוב, חבילות האחסון הכי בסיסיות מציעות שטח אחסון שמתחיל ב – 500 מגה וגדל ככל שאתם רוכשים חבילת אירוח בעלות גבוהה יותר. לא בטוחים לכמה שטח אחסון תזדקקו? קחו בחשבון שנפח דף האינטרנט הממוצע הוא סביב ה – 2 מגה בייט.

מן הסתם, אם בעמוד כלולים גם וידאו, תמונות ו / או קבצי אודיו – משקל העמוד גדל בהתאם.

האם שירות האחסון כולל מנגנוני אבטחה מתקדמים?

זה לא סוד שהאלגוריתם של גוגל נותן עדיפות לאתרים עם רמת אבטחה גבוהה.

כיום מרבית שירותי אחסון האתרים כוללים בתוכם תעודת SSL –  שכלולה במחיר האחסון, מה שמאפשר לאתר האינטרנט  שלכם לעמוד בתקן האבטחה המקובל ולהנות מרמת אבטחה גבוהה יותר.

כמה אתרי אינטרנט אתם מעוניינים לאחסן?

בבואכם לבחור בשירות אירוח אתרים, אל תשכחו לבדוק מהי כמות האתרים שבאפשרותכם להתקין במסגרת חבילת האירוח שאתם קונים.

חשוב שתהיו מודעים לכך שבמקרים שבהם הפרסום של שירות אחסון מסוים מבטיח לכם "אתרים ללא הגבלה" אולם בפועל אתם מקבלים במסגרת חבילת האחסון שטח אחסון קטן, בפועל לא תוכלו לעשות שימוש בשירות כדי לאחסן כמות אתרים בלתי מוגבלת, ויתכן שנפח האחסון שעומד לרשותכם לא יספיק אפילו ליותר מאתר אינטרנט אחד.

מהי כמות המבקרים החודשית שאתם מצפים לה?

חשיבותה של סוגיה זו נוגעת בעקיפין לשטח האחסון שעומד לרשותכם. היקף התעבורה שחבילת האחסון מתיימרת לתמוך בו, קשור בניצול משאבי חבילת האירוח שלכם.

ככל שיש כניסות רבות יותר לאתר שלכם, כך שטח האחסון שתזדקקו לו יהיה גדול יותר. כיצד מחשבים את נפח התעבורה החודשי לו אתם זקוקים? עשו ממוצע של כמות הדפים שכל מבקר באתר שלכם נכנס אליהם.

קחו את המספר אליו הגעתם והכפילו אותו בכמות הגולשים שמבקרת באתר שלכם מדי חודש בממוצע, ואת התוצאה שקיבלתם – הכפילו ב – 2 (מדוע? משום שכפי שציינו לעיל, נפח דף האינטרנט הממוצע הוא סביב ה – 2 מגה בייט).

לצורך העניין, אם תנועת הגולשים החודשית שלכם עומדת על 200 מבקרים בממוצע, או שאתם צופים טראפיק כזה, וכל מבקר נכנס בממוצע ל – 3 דפים באתר שלכם, הרי שתזדקקו לנפח תעבורה בהיקף של 1.2 ג'יגה לכל הפחות:

200 X 3 X 2 = 1200 MB = 1.2 GB

האם חבילת האחסון שמציעים לכם כוללת שירות גיבוי?

מדי יום נפרצים עשרות אלפי אתרים ברחבי העולם. לכן בנוסף למנגנוני האבטחה שאתם דואגים לכלול באתר האינטרנט העסקי שלכם, חשוב ביותר לדאוג גם לגבות את האתר ותכניו על בסיס קבוע. בהקשר זה, בבואכם לרכוש חבילת אחסון, עליכם לברר האם החבילה המוצעת לכם כוללת גיבויים מטעם ספק האחסון שבחרתם.

האם קיימת אפשרות לשימוש ב – CDN?

בשנים האחרונות הפך השימוש ב – CDN לסטנדרט בקרב אתרים עסקיים. CDN הוא פתרון אשר עושה שימוש ברשת של שרתים המבוזרת במקומות שונים בעולם לטובת אחסון של נכסים מקוונים שאתרי אינטרנט עושים בהם שימוש.

השימוש ב – CDN באתרים תורם לשיפור זמני הטעינה של האתר ולכן מועיל מאוד בהקשר של קידום אתרים (SEO). במידה ואתם רוכשים את חבילת האחסון עבור האתר של העסק שלכם, אנו ממליצים לכם לוודא כי השירות תומך ב – CDN והאם השימוש בו נכלל בעלות חבילת האירוח.

האם חברת אירוח האתרים מספקת תמיכה טכנית ללקוחותיה?

עבור משתמשים שאינם בקיאים בהיבטים הטכניים של הקמת אתר אינטרנט ו / או עבודה מול שרתי אחסון, הזמינות של מענה שירותי טכני מצד ספק חבילת האחסון הוא חשוב מאין כמוהו.
בהקשר זה עליכם לוודא האם חברת האחסון מתחייבת לספק לכם תמיכה בתהליך ההתקנה / ההגדרות הראשוני במסגרת עלות חבילת האחסון שאתם רוכשים, ובאילו ערוצים היא מסופקת (מייל / טלפונית / צ'אטים וכדומה).

האם חבילת האחסון כוללת בתוכה תיבות מייל?

שירותי אחסון אתרים מציעים פעמים רבות גם חשבונות דואר אלקטרוני עסקיים למשתמשיהם, במסגרת חבילת האחסון שהם רוכשים. במידה וחבילת האחסון שלכם כוללת גם תיבות מייל עסקיות, חשוב לבדוק אם קיימת מגבלה לכמות חשבונות הדוא"ל שתוכלו ליצור, מאחר וגם אלו תופסות שטח אחסון.

סוגים נפוצים של אחסון אתרים

כיום ישנם שירותי אחסון ממגוון סוגים העובדים על בסיס טכנולוגיות שונות. על מנת לבחור בשירות אחסון האתרים המתאים ביותר עבור העסק שלכם, חשוב להכיר את הסוגים השונים ומאפייניהם.

להלן סוגי שירותי האירוח הנפוצים בימינו:

1. אחסון משותף – Shared Hosting:

אחסון משותף או בשמו הנוסף – "אחסון שיתופי", הוא שירות אחסון אתרים אשר במסגרתו השרת המארח משמש יותר ממשתמש אחד. אחסון משותף הוא למעשה פתרון האחסון הכי בסיסי והכי זול, משום שבמסגרתו אתרים רבים עושים שימוש במשאבים של אותו שרת אחסון.

עבור משתמשים חדשים שמקימים את אתר האינטרנט הראשון שלהם, פתרון זה לרוב יתן מענה מספק.

בשלב מתקדם יותר, כאשר האתר גדל ומצריך שטח אחסון גדול יותר, ניתן כמובן לשדרג את חבילת האירוח ולעבור להשתמש בשרת מארח פרטי. בסך הכל, השירות השיתופי הוא פתרון לא רע בכלל עבור אתרי אינטרנט סטנדרטיים שאינם כבדים ואינם זקוקים לתמיכה בתעבורה בהיקף גדול במיוחד או פיצ'רים מתקדמים אחרים.

התפעול של אחסון שיתופי הוא בדרך כלל פשוט ואינטואיטיבי יחסית ופאנל הניהול נוח לשימוש גם לאנשים שאין להם רקע טכני עשיר.

למה חשוב לשים לב בבחירה של שירות אחסון משותף?

ראשית, כאשר אתם בוחרים שירות אחסון משותף, בררו היטב מהו שטח האחסון שאתם מקבלים, האם תעודת SSL כלולה בחבילה, האם הספק כולל תמיכה טכנית בחבילת האחסון, האם תיבות מייל עסקיות כלולות במחיר, ואת כל יתר הנושאים שציינו לעיל.

בנוסף, חשוב להיות מודעים לכך שבשירותי אחסון משותפים, אתם לוקחים על עצמכם סיכון בהיבט של קידום האתר שלכם, מאחר ובמידה והאתרים שחולקים עמכם את שרת האחסון הם באיכות נמוכה, לא בטוחים או מזיקים, זה עלול לפגוע גם במוניטין של כתובת האתר שלכם.

לכן כאשר אתם בוחרים בשרת אחסון משותף, מומלץ לנסות ולבחון מיהם השכנים שלכם עמם אתם חולקים את כתובת ה – IP שלכם. ניתן לבצע בדיקה כזו בעזרת אחד הכלים שמאפשרים לכם לראות אילו דומיינים יושבים איתכם על אותה כתובת IP, למשל כלי ה – Screaming Frog שזמין להורדה בחינם וכולל הרבה פיצ'רים מועילים שתוכלו להשתמש בהם לטובת קידום האתר שלכם.

2. אחסון מסוג VPS:

אחסון אתרים בשיטת VPS  – ראשי תיבות של שרת וירוטאלי פרטי: Virtual Private Server, הוא חלופה שמציעה לכם פתרון טוב באמצע – משהו בין שרת משותף סטנדרטי, לשרת פרטי משלכם. ה – VPS הינו שרת אחסון ייעודי שנעשה בו שימוש על ידי מספר משתמשים מצומצם יותר לעומת שרתי אחסון שיתופיים.

בשרת אחסון מסוג VPS ניתן למצוא גם ממשק ניהול מתקדם יותר עם מגוון רב של אפשרויות עבור משתמשים מנוסים יותר.

אף שאחסון מסוג VPS מציע פתרון טוב יותר מזה שמציע שירות אחסון משותף, בסופו של יום עדיין מדובר באחסון שבו אתם חולקים שרת עם דומיינים נוספים.

אולם הוא מציע לכם ביצועים משופרים משמעותית ויותר שליטה על ההוסטינג שלכם לעומת מה שתקבלו במסגרת של שירות אחסון משותף. אם האתר שלכם מביא תנועה רבה יחסית, והשרת המשותף כבר לא נותן לכם מענה מספק בהיקף של תמיכה בנפח התעבורה, זמני התגובה והטעינה או צורכי האחסון שלכם – הרי שהבחירה באחסון VPS עשויה להתאים לצרכים שלכםד.

עם זאת, במידה ושקלתם ללכת על שרת פרטי, יתכן מאוד וזו תהיה אופציה עדיפה עבורכם בהשוואה לשימוש באחסון VPS. לעומת זאת, אם אתם מתלבטים בין שירות אחסון משותף ובין שרת VPS, ככלל אצבע עדיף לכם ללכת על שרת מסוג VPS. כמובן, כל מקרה לגופו בהתאם לצרכים הספציפיים והדרישות שלכם מאתרי האינטרנט שלכם.

3. אחסון על שרת פרטי משלכם – Dedicated Hosting:

כאשר אנו מדברים על אחסון פרטי או אחסון ייעודי, מדובר כבר בפתרון מתקדם ומקצועי לעסקים שכבר יודעים לאפיין באופן מדויק את צורכי האחסון שלהם. שרת אחסון ייעודי הוא בעצם שרת פרטי שיש לכם שליטה מלאה על מה שקורה בו.

אם אתם מנהלים אתרי אינטרנט שיש לכם צורך לנהל באופן מלא את כל היבטי האחסון שלהם – הרי ששרת יעודי עשוי להיות הפתרון המתאים עבורכם.

ברמה הטכנית, השימוש בשרת פרטי לרוב מקנה לכם כתובת IP פרטית משלכם, תמיכה טכנית מסביב לשעון, שליטה מלאה על מנגנוני האבטחה של האתר שלכם וכדומה.

מי זקוק לשרתים ייעודיים? בדרך כלל עסקים שנמצאים בשלב מתקדם במחזור החיים המקוון שלהם ויודעים כבר לזהות שנפח התנועה לאתרים שלהם גדול מאוד, ומצריך יכולות עיבוד מתקדמות.

למשל, חנויות אינטרנטיות שעובדות חזק, פורטלים גדולים, יישומי אינטרנט ושירותים מתקדמים כמו מערכות שמציעות תוכנה כשירות (Software as a Service או בקיצור: SaaS), כמו ZenDesk, DropBox, Linkedin וכדומה.

שרת פרטי בא למעשה לתת לכם את פתרון האחסון המתקדם ביותר שזמין כיום בשוק והעלויות בהתאם. אולם מי שבוחר בשירות זה לרוב כבר יודע כי האתרים שברשותו עובדים מספיק חזק כדי שאחסון ייעודי יוכל להחזיר את ההשקעה מהר מאוד.

4. שירות אחסון בענן  – Cloud Hosting:

כשמדברים על המונח 'ענן' הכוונה היא לקבוצה של שרתים אשר עובדים בתיאום על מנת לספק שירותי אחסון שרידים, אמינים וזמינים תמיד. ישנם אתרים שאחסון בענן הוא הכרחי עבורם מאחר ובתצורת האחסון בענן תמיד קיים גיבוי למקרה שאחד השרתים קורס או נופל. פתרון זה הוא אידיאלי לעסקים שזמינות האתר שלהם בכל מצב היא בגדר הכרח מבחינתם. אולם חשוב לזכור שמדובר בשירות יקר מאוד ולכן הוא לא מתאים לכל תקציב.

5. אחסון לאתרי וורדפרס (Wordpress):

לפני שאנו דנים באחסון יעודי לאתרי Wordpress, חשוב לציין כי אתרי וורדפרס ניתנים לאחסון בכל שרת מארח כמעט.

אולם כאשר מדובר על אחסון וורדפרס הכוונה הינה לספקיות אחסון שמתמחות באתרי וורדפרס ויודעות להציע למשתמשיהן אפשרויות ניהול שימושיות במיוחד עבור מי שמנהל אתר או בלוג מסוג זה (ולפעמים גם ממשק ניהול ידידותי למשתמש שמותאם במיוחד לאתרי וורדפרס), וכן תמיכה מתאימה.

דוגמה לחברת ניהול אתרים כזו היא uPress הישראלית שאתרי וורדפרס רבים בישראל ובעולם מאוחסנים אצלה ונהנים משירות איכותי, אמין ומהיר.

כך תבחרו את סוג חבילת האחסון המתאים ביותר לאתר שלכם

על מנת שתשכילו לבחור את מערכת אחסון האתרים הכי מתאימה עבור אתר האינטרנט שלכם, אנו ממליצים לכם בחום לעצור לרגע כדי לזהות את סוג האתר שאתם מנהלים ואת הצרכים העסקיים והטכניים שלכם.
להלן סוגי האתרים השכיחים והמלצות לשירותי האחסון המתאימים להם:

1. אתרי אינטרנט עסקיים:

במידה ואתר האינטרנט שלכם משמש אתכם לצרכים עסקיים, יש להניח כי תזדקקו לחבילת אחסון אתרים משודרגת, כדי להנות מביצועים משופרים כמו זמינות תמידית וקצב טעינה מהיר לצד בטיחות ונוחות בניהול.

מאחר וזמינות השרתים היא קריטית לכך שהאתר העסקי שלכם יתפקד, לא שווה לטעמנו לקחת סיכון עם שירותי אירוח מקרטעים, גם אם לכאורה נראה שהם מציעים אחסון במחירים משתלמים יותר.

בסופו של יום, הזול הזה עלול לעלות לכם מאוד ביוקר – באובדן של לקוחות קיימים, לקוחות פוטנציאליים, מכירות ואמון מצד המשתמשים.
לכן עבור אתרי אינטרנט עסקיים הכי מומלץ לדעתנו לקחת חבילת אחסון מסוג VPS (לכל הפחות), כך ששרת האחסון שהאתר שלכם יושב עליו יוכל להתמודד עם תנועת הגולשים שמגיעה לאתר שלכם, להעניק לכם נפח אחסון גדול יחסית ולטעון מהר את האתר ורכיביו השונים. גם השקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שאתם מקבלים תמיכה איכותית ומנגנוני אבטחה מתקדמים, שווה לכם את ההשקעה לעניות דעתנו.

רבים משירותי אחסון האתרים מציעים כיום חבילות VPS מיוחדות לעסקים בטווחי מחירים מגוונים. אנו מזכירים לכם לבצע סקר שוק מקיף ולהשוות בין נפחי האחסון שכל אחת מן החבילות הללו מספקת לכם, סוג התמיכה שהחברה מציעה לכם וכל פרמטר אחר שחשוב לכם שיכלל בשירות האירוח של האתר העסקי שלכם. כאמור, זהו לא המקום לעשות בו פשרות.

2. בלוגים אישיים:

יש לכם בלוג אישי שאתם מתחזקים כתחביב או כמיזם חברתי ללא מטרת רווח? במקרה זה, תוכלו להפיק תועלת משימוש בשירות הוסטינג משותף.

בהנחה כמובן, ותקפידו לבחור בשירות שיתופי מוצלח ובעל מוניטין טוב.

אף שאנו מדברים כעת על פתרונות אחסון לבלוגים שאינם מסחריים, עדיין חשוב להגדיר מראש את הצרכים והציפיות שלכם משירות האחסון, ולשאול את עצמכם לכמה שטח אחסון אתם עשויים להזדקק על סמך התכנים שאתם מעלים לבלוג – האם אתם כוללים בפוסטים שלכם הרבה תמונות כבדות, סרטוני וידאו או קבצי אודיו? ומה לגבי כמות המבקרים החודשית בבלוג שלכם? כל אלו עשויים להשפיע על סוג שרת האירוח וחבילת האירוח שיתאימו לכם.

ישנה חשיבות רבה גם למערכת הבלוגינג שתבחרו לפרסם בה את הגיגיכם, שבחירת שירות האחסון תלויה גם בה, בין היתר.

למשל, בלוגרים רבים בישראל ובעולם בוחרים להקים את הבלוג שלהם במערכת Wordpress (וורדפרס) ולפיכך זקוקים לספק אחסון שממשק הניהול שלו יתמוך בעבודה נוחה עם וורדפרס.

שירות יופרס (uPress) הישראלי הוא דוגמה מצוינת לספק שירותי אחסון שמותאם במיוחד לעבודה עם בלוגים של וורדפרס, מאחר והוא מציע פלטפורמה יעודית לניהול של הגדרות השרת לאתרי Wordpress ותמיכה מתאימה.

3. חנויות מקוונות (אתרי מסחר אלקטרוני):

כשמדובר באתרי מכירה (אתרי איקומרס), האחסון הוא רכיב משמעותי ביותר להצלחת העסק.
חנות מקוונת שנשענת על שירות אחסון בעייתי עשויה להפגע קשות מכך.

אף שכל אתר עסקי זקוק לשירות אחסון חזק ואמין, אם שרת האחסון של חנות דיגיטלית אינו זמין פתאום או שאינו עומד בעומס, אתם עלולים ממש להפסיד על זה כסף, עקב מכירות שאיבדתם, ופגיעה אפשרית באמינות והמוניטין של המותג שלכם.

ישנן פלטפורמות אי קומרס (eCommerce) שמציעות למשתמשים בהן שירותי אחסון הכלולים בשירות. דוגמא למערכת מסחר אלקטרוני כזו היא Shopify המפורסמת ששירות האחסון כבר מובנה בתוכה. אולם אם אתם בונים בעצמכם חנות אינטרנטית, למשל דרך WooCommerce (ווקומרס), הרי שתצטרכו לדאוג לחבילת אחסון בעצמכם וחשוב שהיא תהיה טובה ואמינה.

בהקשר זה אנו ממליצים לכם בחום ללכת על אחסון מסוג VPS שיוכל לעמוד בהיקף התנועה שמגיעה לרוב לחנויות וירטואליות.

במקרה שאתם מעריכים שלחנות המקוונת שלכם תגיע תנועת גולשים רבה, יש גם מקום לשקול עבודה עם שרת פרטי יעודי. כך או כך, עבודה עם שירות אחסון משותף לא תתן מענה הולם לצרכים שלכם בתור עסק מסחר אלקטרוני.

שירות אחסון אתרים – כמה זה עולה לנו?

שירותי אחסון אתרים בחו"ל נעים בטווחי מחירים רחבים ביותר, של החל מדולרים בודדים בחודש ועד לסכום של מאות דולרים ויותר. באופן כללי, אחד היתרונות הכי גדולים של חבילות אחסון אתרים בחו"ל הוא המחיר הנמוך שלהן בהשוואה לחבילת אחסון אתרים בישראל.

בין חברות האחסון המוכרות ביותר בעולם ניתן למצוא שמות אמריקאיים ידועים כמו godaddy, bluehost, siteground ועוד. ישנן גם ספקיות שרתי אחסון פחות מוכרות שפועלות באירופה ומציעות חבילות אחסון אטרקטיביות ביותר במחירי רצפה שמתחילים בעלות של מספר דולרים בלבד לחודש.

עם זאת, חשוב מאוד לבחור את חבילת האחסון שלכם בחוכמה. הרי ברמה הטכנית, ניתן למצוא גם אחסון בחינם, אבל זה לא אומר שתקבלו משרת חינמי או זול את המענה שאתם זקוקים לו או אפילו קרוב לזה.

לגבי שירותי אחסון אתרים בישראל 2020 – להלן טווחי המחירים של חבילות אחסון בארץ נכון להיום:

מחיר חבילת אחסון בסיסית עבור אתר אחד עם שטח אחסון של 1 ג'יגה בייט (1GB), ינוע לרוב בין 29 ל 59 שקלים מדי חודש.

מחיר חבילת אחסון גדולה יותר עבור יותר מאתר אחד עם שטח אחסון של 3 ג'יגה בייט (3GB) לפחות, יהיה לרוב כ – 100 שקלים מדי חודש.

מחיר של חבילת VPS (שרת וירטואלי פרטי) הוא באזור ה – 200 שקלים לחודש עבור שירות יחסית בסיסי והמחיר עולה בהתאם לכמות הזכרון, כח העיבוד ושאר הרכיבים שתבחרו להוסיף למסלול האחסון שלכם.

אם לסכם, העלות של אחסון אתר נגזרת מן הצרכים והציפיות הספציפיות שלכם מאתר האינטרנט שלכם וכמו כל דבר – מה שאתם משקיעים זה מה שאתם מקבלים. לכן עדיף לא להתפתות להצעות שנראות זולות ברמה לא סבירה.

מצד שני – אם נתקלתם בעלויות שחורגות משמעותיות מסדרי הגודל שציינו לעיל, זה אומר דרשיני. בררו היטב מה אתם מקבלים בתמורה לכספכם כאשר אתם בודקים מחירי אחסון אתרים בארץ או בחו"ל, וודאו שזה באמת מה שנחוץ לכם.

מה עדיף – חברת אחסון אתרים בארץ או בחו"ל?

מעבר להיבט של מחיר אחסון אתרים, ישנם פרמטרים נוספים שצריכים להלקח בחשבון בבחירת אחסון אתר, ביניהם: זמני טעינה (שמושפעים בין היתר מהמרחק הגיאוגרפי בין משתמשי האינטרנט ובין שרתי האחסון), רמת האבטחה של השרת, והשירות שתקבלו. לחברות אחסון ישראליות יש יתרון גדול בהיבטים אלה על פני חברות אחסון מעבר לים, במידה וקהל היעד העיקרי של האתר שלכם נמצא בישראל.

ראשית, זמני הטעינה של אתר מקומי תמיד יהיו קצרים יותר ממשך הזמן שיקח לאתר שיושב על שרת בחו"ל לעלות.

יש לכך משמעות רבה בהקשר של חווית המשתמש וצמצום שעורי הנטישה באתר (Bounce Rate) ולכן זה משפיע גם על היקף המכירות שלכם.

בנוסף, חברות ישראליות משקיעות במיוחד במנגנוני האבטחה על שרתי האחסון שלהן, מאחר ואתרים ישראליים היו מאז ומעולם מטרה נוחה לארגוני טרור ונסיונות פריצה והשתלטות.

ולבסוף, אם אתם חדשים בביזנס וזקוקים לליווי צמוד יחסית מצוות השירות הטכני של חברת אחסון האתרים שלכם, יתכן ויקל עליכם להעזר בצוות תמיכה דובר עברית, מה שלא סביר שתמצאו אם תלכו עם שירות אחסון אתרים מעבר לים.

איך בוחרים שירות אחסון אתרים בצורה חכמה?

מרגע שהגדרתם לעצמכם מה המהות של אתר האינטרנט שלכם, אילו צרכים יש לכם משירות האחסון שתרכשו עבור האתר שלכם, ועשיתם סקר שוק כדי להבין אילו חבילות אחסון רלוונטיות עבורכם, מבחינת רכיבים ומחירים – הגיע הרגע להשוות בין חברות אחסון האתרים השונות.

ככלל אצבע – כאשר מדובר על רכישת שירותי אחסון אתרים, אם יש לכם ספק בנוגע לסוג האחסון שאתם זקוקים לו או שטח האחסון – תמיד עדיף ללכת על האפשרות המתקדמת יותר ולרכוש את חבילת האירוח הטובה מבין השתיים, גם אם היא מעט יקרה יותר. בנוסף, מומלץ לאסוף המלצות על חברות אחסון אתרים מאנשים אחרים, ולקרוא חוות דעת על שירותים שונים של אירוח אתרים.

טיפ חשוב בהקשר של רכישת חבילת אחסון, הוא שבמידה ואתם מתכננים לרכוש שירותי אחסון אתרים לתקופה ארוכה (כמו מספר שנים) או בעלות גבוהה יחסית, בדרך כלל תוכלו להנות מתקופת ניסיון של חודש עד 3 חודשים על השירות (או לבקש כזו).

כך יתאפשר לכם לבחון ממקור ראשון את ביצועי שרת האחסון שבחרתם, את נוחות השימוש בממשק הניהול שלו וכן השירות שאתם מקבלים מחברת האירוח, ובמידה ולא תהיו מרוצים – תוכלו לבקש לבטל את השירות ולדרוש את מלוא כספכם בחזרה.

מה עושים לאחר שבחרנו שירות הוסטינג וחבילת אחסון?

בחרתם חבילת אחסון? מזל טוב! כעת מגיע שלב בדיקת הביצועים.

מרגע שסיימתם לבצע את ההתקנה הראשונית כדאי מאוד לוודא שהכל עובד חלק, בהספקים ובקצבים שהובטחו לכם במעמד הרכישה.

אם כבר בשימושים הראשונים אתם נתקלים בבעיות עם שרת האחסון שלכם – חבל לבזבז עליו זמן נוסף. מהרו להחליף את שירות האחסון שלכם.

אז בשורה התחתונה – איזה אחסון אתרים הכי משתלם?

במאמר זה סקרנו את מגוון סוגי השירותים הזמינים כיום בתחום אחסון האתרים והסברנו מה הם הפרמטרים שחשוב לבחון כאשר מחפשים שירותי אחסון. אם הגעתם עד כאן, ודאי כבר הבנתם כי
בחירה של חבילת אחסון היא  היא תהליך מורכב אשר מחייב אתכם להקדיש מחשבה למאפיינים ולצרכים של העסק שלכם לפני שאתם ניגשים לבחור בשירות האירוח שיתן את המענה הטוב ביותר לאתר האינטרנט שלכם.

לאחר שזיהיתם במדויק מהו סוג האתר שאתם מנהלים או בונים, מה היקף התעבורה שאתם יכולים לצפות לו, איזה סוג של שירותים אתם מצפים לקבל מסביבת האחסון שלכם ומה התקציב שעומד לרשותכם – זה הזמן שלכם להשוות בין הפתרונות השונים אשר זמינים בשוק ולמצוא את זה שעומד בדרישותיכם.

כאמור, בהקשר של שירותי אחסון אתרים, אין מחיר ספציפי שניתן לנקוב בו. אך עכשיו משאתם מבינים טוב יותר את צורכיכם ואת סדרי הגודל של עלויות אחסון אתרים, תוכלו להעריך פלוס מינוס כמה יעלה לכם לאחסן את האתר שלכם בשירות אחסון חיצוני, על פי צרכי האחסון הספציפיים לכם.

זכרו: בניגוד למה שנהוג היה לחשוב בעבר, לשירותי אחסון יש השפעה ישירה וניכרת על היעילות של מאמצי השיווק שלכם, מאחר והביצועים והמוניטין של אתר האינטרנט שלכם תלויים מאוד בביצועיו של השרת שעליו הוא מאוחסן והדומיינים הנוספים שאתם עשויים לחלוק עמם את השרת המארח.

מסיבה זו, אף שתקציב הוא בהחלט שיקול כשמדובר בבחירת חברה לאחסון אתרים וחבילת אחסון, חשוב לזכור כי שירות אחסון אמין ואיכותי יכול גם לחסוך מכם הפסדים כספיים רבים ופגיעה במוניטין של המותג שלכם, ולכן אין זה המקום לעגל בו פינות.

יופרס (Upress): אחסון אתרים

נתחיל מהסוף ברשותכם. חברת האחסון הטובה ביותר, המתאימה ביותר לSEO, עם התמיכה הכי טובה והמחיר הכי משתלם היא ללא ספק Cloudways. היא כל כך טובה,

נמאס לכם שהאתר שלכם איטי?
רוצים אתר מהיר?
תעברו לאחסון האתרים של קלאודוויז -
זה קלי קלות!


הטבה לגולשי האתר:
30% הנחה ל- 3 חודשים ראשונים!
rank ranger
תוכנת מעקב הדירוגים הטובה בעולם!
בואו לעקוב אחרי מיקומים של כל אתר, מכל מקום בעולם, כולל הפרדה בין מיקומי דסקטופ ומובייל, תנועה, תיעוד עבודה ואפילו תוכלו לשלוח ללקוחות שלכם לינק לדשבורד שמתעדכן אונליין!
הטבה לגולשי האתר:
14 ימי ניסיון ו-25% הנחה לחודשיים