חיפוש

סקירת המוצר Pro Rank Tracker

בתוך ים המוצרים המסתובבים בשוק לבדיקת דירוגים ומיקומים של עמודים באתר עבור ביטויי מפתח, שחקן חשוב אך נפוץ פחות הוא שירות הענן של Pro Rank Tracker.

השירות הזה מאפשר לקבל, בנוסף לדירוגים של האתר עבור ביטויים מסוימים, גם שירותי מעטפת: ביצוע ביקורת למבנה האתר ולהתאמתו לקידום אתרים, ניתוח נתונים אודות התנודתיות של מיקום ביטויי מפתח מסוים בדף תוצאות החיפוש, וכן דוחות מותאמים אישית המופעלים באמצעות טריגריים שונים.

אז מה דעתנו על השירות שמציעה Pro Rank Tracker? כל המידע מפורט בסקירה הבאה.

המוצר כשירות ענן

העובדה שהמוצר מנוהל בתצורת שירות ענן מסייעת ללקוח לצרוך את השירות מכל מקום, בלי תלות בהתקנה, במכשיר או באפליקציה. כמו כן, העובדה שהשירות מנוהל בענן מונעת את החסימות המתרחשות מפעם לפעם במוצרים המבוססים, למשל, על הדפדפן של מכשיר הטלפון הנייד.

מנועי החיפוש לא כל כך אוהבים את שירותי הבדיקה האלו, שמפעילים משאבים מיותרים של מנוע החיפוש ולא מייצגים צורך של לקוח אמיתי.

כמו כן, בדיקות כאלו, פוגעות לא אחת בסטטיסטיקות של מנועי החיפוש, ולכן, במקרים מסוימים, שימוש מוגזם במכשיר המצוי בכתובת אינטרנט מסוימת על מנת לבצע בדיקת מיקומים מבלי להיכנס ולצרוך את התוכן עצמו, עלול להוביל לחסימה זמנית או עקבית. שירות הענן, במקרה זה, מאפשר לבצע את בדיקת הדירוגים הזאת באופן שוטף, בראש שקט.

 

מעקב אחר ביטויי מפתח ולא אחר מילות מפתח

ה- Pro Rank Tracker עוקב אחר ביטויים ולא אחר מילות מפתח. מהו ביטוי? ביטוי הוא, למעשה, מילת מפתח, אשר מתבקש הדירוג שלה במנוע חיפוש ספיציפי, במכשיר ספיציפי, ובמיקום ספיציפי.

כך, שלמשל אם אתם מחפשים מילת מפתח מסוימת ורוצים לדעת מהו הדירוג של האתר שלכם עבור המילה הזאת במחשב שולחני ובמכשיר נייד, הרי שמדובר יהיה בשני ביטויים שונים (מה שישפיע, כמובן גם על מודל התמחור, אבל על כך נדבר אח"כ).

 

דשבורדים בעלי ערך

ה- Pro Rank Tracker מציג דשבורדים מעוצבים היטב, אשר מספקים לא מעט מידע. הנה דשבורד לדוגמה:

Pro Rank Tracker

כאן אנחנו יכולים לראות, בצד שמאל, את חלוקת הביטויים של PRT למספר קטגוריות: הביטויים שהגיעו למקום ראשון, הביטויים שהגיעו לשלישיה הראשונה (בפועל אלו הביטויים שהגיעו למקום שני או שלישי), הביטויים שהגיעו לעשירייה הראשונה, לעשרים הראשונים וכך הלאה.

מצד ימין אנחנו יכולים לראות את התנועה בין הקטגוריות. התנועה הזאת יכולה להמחיש  לנו מה קרה באתר ב- 24 השעות האחרונות, בשבוע האחרון ובחודש האחרון. זוהי תמונה אגרגטיבית, שמאפשרת לנו להבין האם באופן כללי האתר מתפקד, האם הוא נפגע מעדכון כלשהו ברמה רוחבית, והאם ישנה התקדמות של ביטויים מקטגוריה אחת לשניה.

 

דשבורד נוסף לדוגמה הוא הדשבורד הזה:

Pro Rank Tracker

אשר מאפשר לנו להבין כמה ביטויים עלו, כמה ירדו וכמה נותרו במקום, על פני תקופות זמן שונות.

 

נתונים אודות היקף החיפושים המשוער

שירות הענן Pro Rank Tracker מספק עבור כל ביטויי חיפוש את כמות החיפושים המשוערת שלו, הן במדינה המקומית שעבורה מתבצע החיפוש, והן באופן גלובלי. לא כל האפליקציות והשירותים לבדיקת מיקומים עושים זאת, ואלו שעושים זאת חסרים נתונים אודות ביטויי חיפוש מרכזיים לא פעם. ה- Pro Rank Tracker מכיל בסיס נתונים מרשים לגבי ביטויי חיפוש, גם בעברית.

 

נתונים אודות דירוגים ברמה יומית

חלק מן הטראקרים הקיימים בשוק מספקים נתונים אודות דירוגים בתדירות שבועית או בתדירות של חמש פעמים בשבוע. ה- Pro Rank Tracker פועל להצגת נתונים חדשים ברמה יומית, גם בחבילת הבסיס, ובחבילות מסויימות (נגיע להבדלים בינהן מאוחר יותר במאמר הזה)  ניתן להפעיל אותו גם על פי דרישה.

 

תמיכה במנועי חיפוש שונים

שירות הענן Pro Rank Tracker תומך בדירוג האתר על פי ביטויי חיפוש במנועי חיפוש שונים:
Google, Yahoo!, Bing, Yandex, Amazon, Youtube, Ask, Excite

כמו כן, מאפשר מוצר הענן לבדוק גם דירוגים של וידאו, ולא רק עמודי אינטרנט.

 

ניווט לא מוצלח בין תפריטי האתר

ה- Pro Rank Tracker לא מצטיין, בלשון המעטה בממשק המשתמש המיועד ללקוח. כמות הלחיצות והגלילות שנדרש המשתמש לבצע עד שהוא מגיע לפונקציה בסיסית למדי היא גדולה מאוד. כמו כן, לא קיימת אפשרות לבצע קסטומיזציה אישית לממש המשתמש, וכך למעשה, אם רוצים, למשל, לסנן את כלל הביטויים כך שיוצגו רק ביטויים עם היקף חיפושים גבוה ביחס לתחום, נדרשים לדלג על מעל ל 12 סוגי סינונים שונים המסודרים בסדר הפוך של חשיבות. הפונקציונליות אמנם מרשימה מאוד, אולם החשיבה על חווית הלקוח במקרה זה, קצת פחות.

 

התאמת הממשק למכשירים ניידים

טוב. גם כאן עשתה החברה עבודה לא מרשימה במיוחד. במקום שממשק ה- Web יציע ניווט קל ונוח במכשירים ניידים, הוא מציע בפועל, בשנת 2019, גלילה אופקית. יתרה מכך, חלק מן הפונקציונליות המוצעת על גבי התפריטים, למשל בתפריט ה- List View איננה פועלת יותר במכשירים ניידים. ונציין בהקשר הזה שני דברים: ה- List View הוא אחד התפריטים השימושיים ביותר של השירות, והמכשירים שבהם נבדק התפריט הם מכשירי פרימיום.

עוד משהו בהקשר של מכשירים ניידים. לשירות הענן מבית PRT יש גם אפליקציה, אולם היא מציעה חווית משתמש אפילו פחות טובה מן הממשק הוובי בנייד. לא סתם רוב הביקורת האמיתיות שנכתבו אודות האפליקציה מדרגות אותה במקום נמוך. חבל.

 

מערכת הדוחות של PRT

כאן, למען האמת, עשתה החברה עבודה לא פחות ממדהימה. אלו רק חלק ממגוון הדוחות שניתן להפיק באמצעות המערכת:

Pro Rank Tracker

כל דוח ניתן לקבל למייל במספר פורמטים: PDF, XLSX, CSV. הדוחות יכולים להכיל רק את השדות שאתם תבחרו, ולהיות ממויינים לפי הנתון החשוב לכם. כמו כן, תוכלו לקבוע כי ביום יום ישלחו אליכם מספר דוחות, כל אחד יכיל שדות שונים וימויין בצורה שונה.

הדבר הזה שימוש במיוחד אם מעוניינים להסתכל על עבודת הקידום שלכם מזוויות שונות. למשל: מבין הביטויים בעלי נפח החיפוש הגבוה ביותר, באילו ביטויים התקדמנו ובאילו נחלשנו? דוגמה נוספת: מבין הביטויים המדורגים בצמרת דף תוצאות החיפוש, באילו ביטויים כדאי להשקיע כדי לתת בוסט נוסף?

כמו כן, תוכלו להגדיר דוחות עבור טריגרים שונים. למשל, תוכלו לקבל למייל הודעה עם כלל הביטויים שנכנסו לשלישיה הראשונה של דף תוצאות החיפוש בעשרים וארבע השעות האחרונות, או לקבל למייל דוח עם כלל הביטויים שאיבדו אחוז מסויים מן הדירוג שלהם. מובן שגם כאן, תוכלו לבחור את הרכב השדות שחשוב לכם.

 

מחקר מילות מפתח

כמו שירותים אחרים דומים, גם Pro Rank Tracker מציע מחקר מילות מפתח נוספים למעקב, שכדאי לשלב ברשימת הביטויים. אולם ההתרשמות שלנו היא כי בניגוד לכלי העוצמתי Semrush, הכלי מבית PRT לוקה בחסר, ובפועל ההצעות שקיבלנו היו פחות משמעותיות מאלו שהתקבלו באמצעות כלים אחרים.

 

חיפוש מתקדם

כפי שציינו קודם לכן, PRT אמנם אינו מצטיין בחווית משתמש מרהיבה, אך כן מצויד בפונקציונליות מרשימה. בתחום החיפוש, מאפשר שירות הענן הזה אוסף גדול של סינונים, לצד חיפוש ביטויים השייכים לנושא או לעמוד מסויים באתר. כך לדוגמה, אם האתר שלכם עוסק בברכות לכל אירועי החיים, חיפוש אחר ביטויים בנושא חתונה, יחזיר לא רק ביטויים שמכילים את המילה חתונה, אלא גם ביטויים כמו ברכה לנישואין, ברכה לחתן וכלה ועוד.

 

Site Audit

שירות PRT מציע, בדומה לכלי המיתולוגי Screaming Frog, גם שירות של ביקורת על האתר. השירות הזה מוצא כותרות ארוכות מדי וקצרות מדי, כותרות משוכפלות ותיאורים דלים, הוא מוצא בעיות היררכיה באתר וקישורים שבורים, בעיות טכניות כמו קבצים בעלי גודל משמעותי וגם היבטים הקשורים להיעדר תגיות אלט לתמונות. הדוח מחולק לפרקים פרקים, ועבור כל פרק מתקבל ציון משוקלל:

Pro Rank Tracker

 

היתרון המשמעותי ביותר של prt הוא התצוגה הנהדרת של דוחות הביקורת המתקבלים אודות האתר. הדוחות מעוצבים היטב, מובנים וקריאים, וקל מאוד למדוד את השיפור של האתר לאחר ביצוע אופטימיזציה על האתר עצמו.

 

SERP

יש שירימו גבה לגבי נחיצות הפונקציה הזאת, אולם בתוספת הגרפים הדינאמיים הנהדרים, מדובר בשירות מרהיב ביופיו. בואו נבין במה מדובר. SERP הוא כידוע ראשי התיבות של (Search Engine Result Page ), כלומר, דף תוצאות החיפוש המוצג לגולש לאחר ביצוע השאילתה. בתהליך קידום אתרים מעניין אותנו להבין לא רק מה מיקומנו בדף תוצאות החיפוש, אלא גם מהו מיקומם של המתחרים ומהי רמת האחיזה שלהם במקום שלהם. לא מובן? הביטו בגרף הבא:

Pro Rank Tracker

 

לא חשוב כרגע באיזה ביטוי אנחנו עוסקים. בואו ננסה להבין מה ניתן ללמוד מן הגרף הזה. לכאורה, מדובר בתוהו ובוהו אחד גדול. באנדרלמוסיה. בלאגן רציני. אלא שחדי העין שביניכם יוכלו להבחין בתבניתיות שניתן ללמוד ממנה לא מעט.

 

ציר ה- X מייצג בגרף הזה את מימד הזמן.

ציר ה- Y מייצג את המיקום בדף תוצאות החיפוש.

 

אנחנו יכולים להבחין כי חמשת המקומות הראשונים, לאורך זמן, נשארים יציבים. פחות או יותר. ישנן עליות וירידות, אולם בגדול, המקומות האלו נשארים יציבים. מתחת למקומות אלו, וככל שמדרימים במורד הגרף, אנחנו יכולים לחזות בחוסר יציבות גדול מאוד של מיקומים לאורך זמן.

 

מה ניתן ללמוד מכך? הרבה מאוד. חשוב להבין, כי כבעלים של אתר מייצר תוכנית לקידום אורגני של האתר שלו, הוא לא בהכרח מכוון למקום הראשון. הוא מכוון למיקסום תקציב הקידום שלו. התבוננות בגרף הנ"ל יכולה, למשל, ללמד את בעל האתר כי ההגעה למקום שישי תהיה פשוטה באופן יחסי. היא אמנם תלווה בהשקעה וסבלנות, אך היא בהחלט אפשרית. ההגעה למקום הראשון תדרוש, במקרה כזה, מחקר מעמיק יותר, כדי להבין מדוע המתחרה שנמצא במקום הראשון כל כך יציב: האם מדובר במתחרה ותיק מאוד שביסס את מעמדו או שמא מדובר באתר מקושר מאוד (מלשון קישורים), ברמה כזו שלא נוכל להתחרות בה?

 

שירות לקוחות

ובכן, כאן מדובר דווקא ביתרון גדול של החברה. ניסינו לפנות מספר פעמים לחברה עם שאלות ובקשות, ותמיד נענו בפרק זמן סביר, עם מענה שסיפק פתרון איכותי לבקשה שלנו. בהקשר הזה, של שירות לקוחות, אין לנו כל תלונה לשירות הענן הזה.

 

תמחור

שירות הענן Pro Rank Tracker מציע מספר חבילות שירות, כמפורט באתר. השירות אמנם פונקציונלי מאוד בתחום של מיקומים של ביטויי מפתח, אבל כחבילה הוא נחשב יקר ביחס למתחרים (שחלקם חינמיים, וחלקם מספקים שירותים משלימים כמו ניתוח קישורים ומחקר מילות מפתח). ובשורה התחתונה האם השירות מומלץ? ובכן, ברמה הפונקציונלית בהחלט כן, ברמת המחיר, נראה שלא ממש…

Pro Rank Tracker Prices

מיקומים של עמודי אתר בדפי תוצאות החיפוש משתנים בהתאם להיסטורית הגלישה, למיקום הגולש, לגרסת השפה של מנוע החיפוש ולמכשיר בו עושה שימוש הגולש. שירות בדיקת מיקומים מסוגל לסמלץ פרמטרים אלו.

שירות PRT יוכל לסייע לכם להבין כיצד מתנהג דף תוצאות החיפוש גם לגבי מיקומי המתחרים, לסייע לכם לבצע בדיקה מקיפה של אופטימיזציית האתר ועוד ועוד. היכנסו למאמר המלא על מנת לקבל את רשימת התכונות המלאה.

ניתן לבצע שימוש ב PRT מהמובייל, למרות שההתאמה אינה מלאה, וחלק מן הפונקציונליות אינה מתאפשרת.

בהחלט. תוכלו להוריד את האפליקציה מן החנויות השונות.

סקירת המוצר Pro Rank Tracker
שלחו לחבר קישור למאמר, הוא חייב לקרוא אותו!
שלחו לחבר קישור למאמר
הוא חייב לקרוא אותו!
Picture of עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

מנכ"ל חברת עשהאל קידום אתרים, מייסד דיגיפארם - חנות אונליין להזמנת תכנים וקישורים עבור אנשי SEO, מוביל את קבוצת אנשי ה-SEO הגדולה בישראל בפייסבוק ובווטסאפ.

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה עבורך:

בדיקת מהירות אחסון אתרים קלאודוויז
עשהאל דרייר
היי כאן עשהאל ואני רוצה להמליץ לך באופן אישי לפתוח שרת בקלאודוויז ולהנות מאתרים מהירים, תמיכה 24/7 וממשק נוח. אני מאחסן למעלה מ-400 אתרים בעצמי וממליץ בחום ובלב שלם, לאחר מספר שנות ניסיון