עשהאל לוגו

גוגל, SEO ו-ChatGPT יצאו לטיול, מי שרד? זו לא בדיחה, זו דעתי!

גוגל משיקה את התשובה שלה ממש בימים הקרובים ל-ChatGPT והיא קוראת לצ'אטבוט כל יכול שלה "Bard". היא בעצם משלבת טכנולוגיה שהייתה מתבקשת כבר מזמן במוצר הבינוני שלה שנקרא Google Serach, שכבר מי יודע כמה זמן לא באמת מתפתח לשום מקום.

ניסיתי עכשיו למצוא בגוגל איפה ממוקם הסניף הגדול ביותר של החברה ופשוט לא הצלחתי.

רק אחרי 2 חיפושים נוספים, באנגלית, הצלחתי להגיע לתשובה.

תסתכלו טוב על הדף תוצאות חיפוש הזה, לא ביזיון? באמת אני שואל, זה נראה לכם הגיוני שפריט מידע כזה הופך לאתגר כ"כ גדול להשגה?

צילום מסך מגוגל

 

ועדיין, כל מי שרוצה לקבל מידע, מחפש בגוגל כבר שנים!!!

לא יודע איך גוגל מתקדמת בהרבה כ"כ מכל המתחרות טרום עידן ה-AI שלה, אבל לאחרונה, הטלפון האדום, זה שהמייסדים לא רצו שיצלצל לעולם, וביקשו שיקבל צלצול רק אם יש משהו חשוב (מאוד) – צלצל.

גוגל מבינים את עולמות ה-AI יותר טוב מכולם

זה לא חדש להם באף צורה. אבל הם לא תכננו להוציא את הטכנולוגיה הזו כ"כ מהר. גוגל רצו לקחת את הזמן שלהם החמודים האלו שם בקליפורניה. כיף להיות מספר 1. כשאתה מספר 1 אתה ישן. ביננו, כיף לישון, לא? לא הייתם רוצים לצאת לאיזו חופשה ככה בקטנה שבוע וחצי כזה בזנזיבר? שהעולם יתאים את עצמו, איכשהו. שהכל יסתדר, למה לא בעצם? אבל מה לעשות, שהחיים הם לא תמיד חופשה ורעידות אדמה יש גם בקליפורניה ולפעמים קוראים להן ChatGPT.

אז גוגל הפשילה שרוולים, קראו ל-2 החבר'ה שבנו את האימפריה הזו, "המוחות הגדולים" (לארי פייג' וסרגיי בריין), לבוא רגע כי צריך להקדים תוכניות. 

כל מה שאני רושם זו דעתי בלבד! לא עובדות ולא כלום!!! אף אחד לא נביא! 

הם באו, והנה האנושות הולכת להרוויח ובענק, עם השקת Bard שלדעתי יחכה לנו במקום הרגיל ממנו כולם רגילים לקבל מידע – בדף הבית של גוגל. צ'אטבוט מעולה שיודע להפוך את תוצאה 0 להרבה יותר טובה, ממש כמו ש-ChatGPT עושה. ואז, תוצאה 0 תהפוך להיות "הדף הראשון בגוגל".

רק תוצאה 0. יהיה בתוצאה 0 את האפשרות לשלוף יותר נתונים, בצורה יותר מדויקת, באמצעות שימוש בטכנולוגיית ה-AI. מי שרוצה לנהל צ'אט – שינהל צ'אט. מי שיקיש פקודות שדורשות בוט אחר ולא בוט מידע, יועבר אוטומטית לצ'אט בוט יעודי שיודע לבצע את הפקודה שנכתבה. והדף ה-1 בגוגל? אנחנו כבר נתרגל לקרוא לו "הדף השני". תוצאה 0 תראה כמו משהו כזה, ומתחת למקורות שורת הצ'אט:

צ'טבוט של ג'ספר
(אגב, התמונה מתוך הצ'אטבוט של Jasper)

 

מעל זה יהיו תוצאות ממומנות, כרגיל, כי אם זה רק הועיל עד היום למשתמשים וכולם שמחים, כנראה שזה ימשיך לעבוד. מי מאיתנו אף פעם לא הזמין איזה מוצר שממש רוצה דרך הקלקה על מודעה ממומנת? לפני כמה ימים הזמנתי רצועות לקרסול שאני שם כשאני משחק כדורגל דרך מודעה ממומנת. אחלה. כולם מרוצים. זה כיף. אפילו לא יצאתי מהבית והמוצר הגיע. בגדול, גוגל מוצר לא רע, אני חייב להגיד.

אבל להכניס את ה-AI הזה לפעולה, זו עבודה. וגוגל לא רוצים לעבוד קשה. אבל מה לעשות – חייבים. המציאות דופקת. וזה גם ממש יקר לפתח מודל עסקי חדש. וגם אף אחד לא רוצה לעבוד יותר מידיי קשה, המייסדים רוצים לחזור לחיים שלהם בהקדם. הספיק להם מהחיים האלו.

אגב, כל מה שקשור למנועי תמונות וכדומה, גוגל יכולים לעשות Search של מנועי חיפוש מבוססי AI מכל הסוגים, להכניס גם שם מודעות והנה לכם הכפלות על הכפלות של המודל העסקי של גוגל, על בסיס אותו מודל עסקי בדיוק כמו כשמחפשים מידע. נגיד אתם רוצים מנוע חיפוש שעושה קסם כזה או אחר? חפשו בגוגל איזה אחד הכי טוב… חחחח הם פשוט צוחקים עלינו שם, אני אומר לכם… אבל בצדק. יש להם כסף, אין מה לעשות, הטכנולוגיה שלהם הולכת לדבר בעד עצמה, מול עינינו הרואות, ממש ממש בקרוב.

 

אז מה זה אומר בתכל'ס כל השינוי הזה?

שאם עד היום הדף ה-1 עוד היה איכשהו מביא תנועה כלשהי, עכשיו אם אתה לא ב"תוצאה 0 החדשה" שהיא למעשה "הדף ה-1 בגוגל" החדש אתה לא במשחק האורגני כמעט. אנחנו ב-2023. אין סיבה שנקבל כל כך הרבה מקורות למידע שאפשר לקבל לפעמים כ"כ בקלות ומצופה מגוגל לדעת לעשות את זה… תוצאה 0 שיפרה לכולנו את החיים לפחות כמה פעמים עד היום. היום, בדברים שקשורים לנתונים, אנחנו כבר מצפים מגוגל לדעת לתת לנו את הנתון הרצוי בתוצאה 0 הנוכחית. אני רוצה לראות את גוגל מעיז לא לתת לי בתוצאה 0 את התשובה לכמה קלוריות יש בתות.

חיפוש כמה קלוריות בתות

אם הוא לא מביא אנחנו מתעצבנים עליו. למי יש כוח לרדת ל-Search? יורדים ל-Search כשאין ברירה. המטרה החדשה של גוגל תהיה לתת תשובות טובות לכל מה שיחפשו או יצ'וטטו, על ה-ONE ברמה גבוהה הרבה יותר. וכן, זה ממש אומר לפתח טכנולוגיה שתדע לתת את כל התשובות בצורה מדויקת ככל האפשר. בלי תירוצים. יש לכם מספיק כסף לעשות את זה!!!

 

אתם לא חושבים שמצופה מגוגל כבר לדעת לדייק ולתת בול פגיעה?

  • בכל תחום.
  • בכל נישה.
  • לכל שאילתא.

כמה עוד כסף החברה הזו רוצה להרוויח לפני שהם משקיעים עוד קצת בחווית המשתמש והפונקציונליות של היוזרים שלהם ולוקחים את המוצר שלהם צעד קדימה? תאמינו לי, כולנו צריכים לאהוב את חברת מייקרוסופט, בלעדיה היינו נתקעים עם תוצאה 0 במקסימום, עוד כמה שנים… אני שמח שה-ChatGPT דופק בדלת כדי לזרז את גוגל, בלעדיו זה באמת היה לוקח יותר זמן אבל לצערי יש לי תחושה ש-ChatGPT בכל מה שקשור לקבלת מידע לפחות, יהיה הבינג החדש. אנחנו כמעט נשכח את השם הזה תוך כמה שנים. אולי נזכור אותו כזרז קטן שחייב את גוגל להתקדם ולהשקיע יותר במחלקת הפיתוח.

ואם כבר מחלקת פיתוח, אם זה לא היה ברור, אני מצפה מחברת גוגל לפתוח טכנולוגיות, לפרוס רשתות ולהתחיל להתאים את מנוע החיפוש שלה ל-2023. כל הקטע המגניב הזה שגוגל זה דף פשוט, על חצי מסך – אפשר להתקדם. תוציאו יכולות בקיצור. זה הזמן לפתוח חסכונות וטכנולוגיות.השינוי הזה יועיל למשתמשים, בואו נאמר את האמת, מה שיגדיל את כמות המשתמשים בגוגל, שיוכלו לקבל הרבה יותר מהמנוע הזה, ומעוד מנועים שיהיו מבית גוגל, מה שיביא עוד המון המון המון חיפושים והמשך שליטה בנישה. יש עוד מלא תרחישים שעברו לי בראש כמו זה שהתאבים של הוידאו ותמונות וזה… אז יהיו עוד מלא לכל מיני דברים פנימיים של גוגל, הכל יתפרץ החוצה בקיצור. כל מה שמוכן כבר שנים.

אין מצב שאני עושה הגהה פעם שלישית לטור הניחושי והארוך הזה, אבל זה הניחוש מבוסס ההיגיון והניסיון שלי למה שאנחנו הולכים לראות בשבועות הקרובים בארה"ב, ובשנים הקרובות בישראל – החזקים יתחזקו עוד יותר ולחלשים ייקח יותר זמן להיות חלק מהמשחק.

חוזר ואומר: זו דעתי בלבד! ואני מכבד כל דעה אחרת.

שלחו לחבר קישור למאמר, הוא חייב לקרוא אותו!
שלחו לחבר קישור למאמר
הוא חייב לקרוא אותו!
Picture of עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

מנכ"ל חברת עשהאל קידום אתרים, מייסד דיגיפארם - חנות אונליין להזמנת תכנים וקישורים עבור אנשי SEO, מוביל את קבוצת אנשי ה-SEO הגדולה בישראל בפייסבוק ובווטסאפ.

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה עבורך:

זהירות: פיצוץ של ערך לפניך!

בעוד כשעתיים תתחיל הקרנת הלייב הראשונה ברצף ההדרכות המטורף שארגנו לכבוד החגיגות בדיגיפארם! כמו שכבר סיפרתי לכם, היה חשוב לי ולכל הצוות לתת כמה שיותר ערך,

בדיקת מהירות אחסון אתרים קלאודוויז
עשהאל דרייר
היי כאן עשהאל ואני רוצה להמליץ לך באופן אישי לפתוח שרת בקלאודוויז ולהנות מאתרים מהירים, תמיכה 24/7 וממשק נוח. אני מאחסן למעלה מ-400 אתרים בעצמי וממליץ בחום ובלב שלם, לאחר מספר שנות ניסיון