חיפוש

סייטלינקס (Sitelinks) – המדריך המלא

במשך תקופה ארוכה, בכל פעם שנפנינו לבצע שאילתא במנוע החיפוש, הורגלנו למצוא תוצאת חיפוש יחידה עבור כל אתר, אשר הפנתה אותנו לעמוד ספיציפי. אולם כיום, יותר ויותר תוצאות חיפוש הופכות להיות תוצאות חיפוש מורכבות: הן מספקות לנו, הגולשים, את האפשרות לבחור לא רק בקישור הראשי לאתר הרלוונטי, אלא גם בקישורים לעמודים הפנימיים שנראה היה למנוע החיפוש שאולי יעניינו אותנו.

קישורי אתר (sitelinks) בקידום ממומן לעומת קישורי אתר עבור תוצאות טבעיות

נתחיל מן השורה התחתונה: כאשר אנחנו מקימים קמפיין לקידום ממומן של ביטויי מפתח במנוע החיפוש, אנו יכולים לבחור לעשות שימוש בתוספי sitelinks לשיפור שיעורי ההקלקה ומיקוד הגולשים. לעומת זאת, עבור התוצאות הטבעיות, אלו שמקודמות בצורה אורגנית, אין לבעלי האתר שליטה על קישורי האתר הפנימיים, ובפרט האם יוצגו, ואילו מהם יוצגו. במקרה של קידום אורגני של האתר, תוצאות החיפוש תוצגנה בפורמט שעליו מחליט מנוע החיפוש, ולא מנהל האתר. ככה זה נראה:

עשהאל דרייר sitelinks

 

אז איך בכל זאת ניתן לשפר את הסיכויים שה- sitelinks יוצגו באופן אורגני?

ובכן, זו שאלת השאלות והתשובה הטובה ביותר היא היררכיה. אתר שבנוי באופן היררכי נכון, ישדר לגוגל מהם הדפים החשובים ביותר באתר ואותם לרוב גוגל יציג כ- sitelinks.

 

4 יתרונות למשתמשים ב- sitelinks

אתר אשר נבנו עבורו sitelinks, אם באמצעות הגדרות קמפיין כאלו ואחרות בתהליך של קידום ממומן, ואם בצורה טבעית על ידי מנוע החיפוש, יכול ליהנות ממספר יתרונות, שיספקו לו עדיפות על פני אתרים שמוחזרים בתוצאות החיפוש ולא עושים שימוש במנגנון הזה. הנה כמה מהם:

 

1. שידור סמכות

אתרים אשר נבנו עבורם sitelinks נראים כאתרים סמכותיים יותר, אמינים יותר, אשר מציעים תוכן מגוון ועשיר. מעבר לשיעורי ההקלקה שצפויים לגדול, מראה תוצאות החיפוש יכול ללמד משהו על קשת התכנים בהם עוסק האתר. רוצים לקרוא עוד על סמכות ואיך להפוך אתר לסמכותי? לחצו כאן.

 

2. הגדלת שיעורי ההקלה

במקרים רבים, השימוש ב- sitelinks יכול לעודד יותר גולשים להקליק על אחד מן הקישורים המפנים לעמוד כלשהו באתר. הגדלת שיעורי ההקלקות הינה מתודה בסיסית בשיפור הביצועים של כל אתר אינטרנט. למאמר המלא בנושא שיפור שיעורי הקלקה (CTR) לחצו כאן.

 

3. תפיסת שטח נדל"ן יקר

כאשר מדובר בקמפיין ממומן, אחת מן השיטות לגרום להעדפת המודעה שלנו על פני האחרות היא דחיקת המתחרים אל מעבר לטווח הגלילה. בתצורה כזאת, ניתן לשפר עוד יותר את הסיכוי שהגולש יבחר ללחוץ על קישור לאתר שלנו, ולא יטרח להגיע אל המתחרים.

 

4. מיקוד הגולש

גולש "עצלן" יכול למצוא את מה שחיפש גם כאשר עשה שימוש בביטוי חיפוש גנרי, כללי ולא ממוקד, באמצעות מגוון העמודים המוצגים לו באמצעות מנגנון ה- sitelinks. כך נוכל להרוויח כמות גדולה של גולשים מחד, ולאפשר להם מיקוד בתחומים שמעניינים אותם מאידך.

 

לסיכום

השימוש ב- sitelinks הוא מרכיב חשוב בכל קמפיין קידום ממומן, וכן בניהול קידום אתרים אורגני. לשימוש ב- sitelinks יתרונות רבים, ובהם מיקוד הגולש, תפיסת שטח נדל"ן יקר במנוע החיפוש והגדלת שיעורי ההקלקות.

קישורי אתר הם קישורים לעמודים פנימיים באתר המוצגים יחד עם עם התוצאה הראשית בדפי תוצאות החיפוש.

במהלך ניהול קמפיין ממומן יכול מנהל הקמפיין לקבוע אילו קישורי אתר יוצגו כחלק מן המודעה. עם זאת, על התוצאות האורגניות וקישורי האתר המוצגים באמצעותן, אין למנהל האתר שליטה.

קישורי אתר יכולים לסייע בהגדלת שיעור ההקלקות של גולשים, לסייע להם לנווט במהירות אל העמוד שביקשו, וכן לתפוס שטח נדל"ן יקר בדפי תוצאות החיפוש.

יש לא מעט פעולות שתוכלו לבצע כדי להגדיל את הסיכוי שקישורי אתר יוצגו עבור תוצאות החיפוש הכוללות את האתר שלכם. למדריך המלא, הקליקו והיכנסו כעת.

סייטלינקס - Sitelinks - המדריך המלא
שלחו לחבר קישור למאמר, הוא חייב לקרוא אותו!
שלחו לחבר קישור למאמר
הוא חייב לקרוא אותו!
Picture of עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

מנכ"ל חברת קידום אתרים ואפיליאצייה המונה כ-125 עובדים ומאות לקוחות בפריסה עולמית, מייסד דיגיפארם - חנות אונליין להזמנת תכנים וקישורים עבור אנשי SEO, מייסד רובולינק - אפליקצייה לבדיקת מיקומים חינם לאנדרואיד ולאייפון, מוביל את קבוצת אנשי ה-SEO הגדולה בישראל בפייסבוק ובווטסאפ.

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה עבורך:

מרחק לחיצה: כל מה שצריך לדעת

היום אני רוצה לדבר על מושג חשוב בעולם של קידום אתרים, ואם ניחשתם נכון מן הכותרת, מדובר במושג שנקרא מרחק לחיצה. מרחק לחיצה מתייחס למספר

רלוונטיות בעולם ה-SEO המדריך המלא

כולנו מבינים שכדי להיות מדורגים בגוגל אנחנו צריכים שהאתר שלנו יכיל תוכן איכותי ורלוונטי. לגבי האיכות – די ברור מהו תוכן איכותי. אבל מהי רלוונטיות?

בדיקת מהירות אחסון אתרים קלאודוויז
עשהאל דרייר
היי כאן עשהאל ואני רוצה להמליץ לך באופן אישי לפתוח שרת בקלאודוויז ולהנות מאתרים מהירים, תמיכה 24/7 וממשק נוח. אני מאחסן למעלה מ-400 אתרים בעצמי וממליץ בחום ובלב שלם, לאחר מספר שנות ניסיון
תוכנת מעקב הדירוגים הטובה בעולם!
בואו לעקוב אחרי מיקומים של כל אתר, מכל מקום בעולם, כולל הפרדה בין מיקומי דסקטופ ומובייל, תנועה, תיעוד עבודה ואפילו תוכלו לשלוח ללקוחות שלכם לינק לדשבורד שמתעדכן אונליין!
הטבה לגולשי האתר:
14 ימי ניסיון ו-25% הנחה לחודשיים