חיפוש

מה זה מיקור חוץ – Outsourcing

אין לי ספק שאי פעם יצא לכם לקרוא כתבה על מיקור-חוץ או במינוח האנגלי Outsourcing. במידה ובכל פעם שנתקלתם במילה הזו המשכתם לכתבה הבאה, כדאי שתדעו כי מדובר בשימוש בחברה חיצונית כתחליף להעסקת עובדים לתחומים שאינם תחום הליבה של העסק שלכם.

לא פעם מוצאות את עצמן חברות רבות משתמשות בשירות מיקור חוץ גם עבור תחומי הליבה של החברה, וזאת על מנת לתת מענה יותר טוב למוצר או לקוחות.

למה מיקור חוץ?

חברות מיקור חוץ יעשו רבות כדי לרצות אותך – הלקוח. זהו אחד היתרונות הגדולים ביותר של עבודה עם חברה חיצונית, הם יודעים כי לפעמים הרבה יותר קל להיפטר מספק שירות מאשר מעובד, במיוחד בתחומים כמו: קידום אתרים, עיצוב גרפי, קופירייטינג וכדומה.

כחלק מהרצון של חברות מיקור חוץ לרצות אותך הן יעבדו לא פעם מסביב לשעון, גם אם נדמה לך כי המחויבות שלהן כלפיך היא לתשע שעות ביממה בלבד אתה עשוי למצוא כי החברות הללו ישקיעו בך שעות רבות מעבר לכך.

כמו בכל חיי מוצר אנחנו נדרשים באמצע הדרך לשירותים שונים מכורח הנסיבות, לא פעם תמצאו לגלות שאותן חברות שכבר נותנות לכם שירותים שונים, עשויות לתת לכם גם שירותים נוספים להם אתם נדרשים מעבר למה שתוכנן. חברות רבות אף יילמדו תחומים מסוימים במיוחד עבורכם.

עם זאת, זמן הלימוד יהיה על חשבונכם. בשורה התחתונה אני עדיין מוצא את זה משתלם, מי שהיה עד כה ספק שירות הופך לחלק בלתי נפרד עוד יותר מחייו של המוצר שלכם ובכך מגדיל עוד יותר את המחויבות שלו.

 

מיקור מחוץ לארץ

אני מקווה ששכנעתי אתכם לתהות על הפעם הבאה שתצטרכו להקים צוות מתכנתים, כתיבת מאמרים, אופטימיזציית on site וכו'. גם אם לבסוף החלטתכם תהיה להקים צוות חדש בתוך החברה הרי שאם תתהו ותבדקו מה מציע לכם השוק, עשיתי את שלי. אם תחליטו לבדוק מה מציע לכם השוק בוודאי אחת המדינות הראשונות אליהן תפנו תהיה הודו שכבר עתה ידועה בתור מדינה המספקת שירותי מיקור-חוץ רבים וזאת לאור המחירים הזולים.

אבל הודו היא לא היחידה, גם יפן תשמח לתת לכם שירות ותתפלאו לשמוע, גם ישראל. אני מודה שהתנסיתי עם מיקור חוץ במדינות שונות אבל בישראל טרם ניסיתי זאת על אף ששמעתי כי המחירים של חברות הממוקמות באשדוד דרומה, או כרמיאל צפונה זולות יותר.

לא מזמן אף שמעתי על חברה בנצרת אשר מודה כי המחירים שלה אינם זולים כמו בהודו, אבל היכולת לתקשר בעברית עושה לפעמים את ההבדל בבחירת ספק השירות. זו אולי לא סיבה משכנעת אבל יש יתרון קטן בעבודה עם חברות מיקור חוץ מחו"ל לצורך קידום אתרים.

הם עובדים ביום שישי עם עודף משימות שהשארת להם מיום חמישי מבלי שתפריע להם בעבודה. וביום ראשון יש לך את ההזדמנות להכין תוכנית עבודה למשך השבוע מבלי שהם ישבו לך על הראש. גם אם זה לא נשמע לכם כל כך משנה, תתפלאו לפעמים לגלות כמה זה עוזר. אני מודה שאיכות העבודה של מתכנת בהודו אינה משתווה כלל למתכנת ישראלי, גם העלות לא.

לוקח זמן לפתח את יחסי העבודה ולבנות סדר יום, זוהי אחת המשימות העיקריות בעבודה עם חברות מיקור חוץ.נוהלי העבודה, שעות עבודה, דוחות ובמיוחד ייעול העבודה על מנת לחסוך זמן וכסף. אין ספק שעבודה בשלט רחוק היא דבר לא פשוט אבל בהחלט אפשרי.

זהו אולי אחד הגורמים העיקריים להצלחה, זה קשה אף יותר מניהול צוות אתו אתה יושב מידי יום או יומיים. במידה וזיהיתם יכולת ניהול אצל אחד המתכנתים שלכם, תוכלו לתת לו לנהל צוות חיצוני על מנת לבדוק את יכולות הניהול שלו. בשורה התחתונה ישנם הרבה מאוד יתרונות למיקור חוץ, כדאי שתנסו זאת בפרויקט הבא שלכם במקום להעמיס עוד קצת על המתכנתים הקיימים.

 

מיקור חוץ במשרד שלי

בשנה החולפת עזרתי למספר חברים לאתר חברות מיקור – חוץ לצרכיי קידום אתרים. אני באופן אישי הצלחתי להיעזר במיקור חוץ לכמה וכמה פרויקטים מוצלחים במיוחד וכשאני מספר על כך לקולגות – הם מופתעים מאוד לשמוע שאני נעזר בהודים או פיליפינים.

התגובה הבולטת ביותר הייתה כי הניסיון שלהם מול ההודים היה כושל עד כדי הפסקה מוחלטת של עבודתם. לכן, החלטתי לכתוב פוסט זה ובו שבעה טיפים על מנת לייעל את הפעם הבאה שתנסו לאתר חברת מיקור חוץ.

 

מה עדיף: פרילנסר או חברה?

הבדל המחירים בין פרילנסר וחברה הוא משמעותי באופן יחסי. מצד אחד יש הבדל גדול מאוד כי חברות יקרות יותר, מצד שני המחיר של חברה הוא עדיין הרבה יותר זול ממה שהתרגלתם לשלם.

אם אתם מחפשים קשר לטווח קצר, אפשר להסתפק בפרילנסר. אם אתם מחפשים קשר לטווח ארוך, מומלץ בחום לאתר חברה מתאימה. אומרים שהודי שיצא לארוחת צהריים ולא חזר, מצא עבודה אחרת. עבודה אל מול חברה תדאג לקשר נאמן מול הלקוח ולא תתן לזה לקרות.

 

מיקור חוץ הודים

 

איפה מחפשים?

ישנם אתרים רבים לחיפוש פרילנסרים (אני מאוד אוהב את guru.com) שם תוכלו למצוא את כל נותני השירותים. מצד שני, אתם גם יכולים לחדד את החיפוש שלכם עפ"י השירות הספציפי אותו אתם כרגע מחפשים. אם אתם מחפשים לדוגמה חברות קידום אתרים, כדאי לחפש בגוגל עבור מילות מפתח תחרותיות מה שיוכיח לכם כי אכן תוכלו לקבל תמורה הולמת.

אם אתם מחפשים מפתח מובייל, תוכלו לחפש במרקט אפליקציות ולבדוק מי המפתח שלהן (חברות הודיות מפתחות בכמויות כדי לקבל חשיפה), או לפנות לאתרים המציעים פרילנסרים בתחום ספציפי.

 

חברה שמציע רק שירותי קידום אתרים – זה יתרון!

חברה שמתעסקת בקידום אתרים כבר שנים, ועבדה בשיתוף פעולה עם אתרים לפניכם – לרוב תגיע עם הניסיון וההבנה הדרושים – דבר שיקל על העבודה לאורך כל הדרך. אם אתם מקדמים אתר בתחום מסוים, בקשו לראות דוגמאות להצלחות במונחים אותם הם קידמו בתחום הרלוונטי. אם אתם מחפשים חברה שתפתח לכם אתר בוורדפרס, בקשו לראות דוגמאות עם פונקציות דומות לצרכים שלכם.

 

מיקור חוץ עבודת צוות

 

בקשו המלצות

בקשו לקבל פרטי התקשרות לממליצים גם אם אינכם מתכוונים ליצור עמם קשר, ודאו כי הממליצים אינם חברות הודיות. בקשה לממליצים אמורה להוסיף לתחושת הביטחון שלכם בבחירת מיקור החוץ המתאים ביותר.

 

זמינות

ברוב המקרים יצירת הקשר הראשונה שלכם תהיה עם נציג מכירות ורק לאחר סיכומי דבר תעברו לקשר ישיר עם המפתח. אחד הדברים החשובים ביותר בעייני לניהול נכון של חברת מיקור חוץ הוא הקדשה של חצי שעה עד שעה מידיי יום לבדיקה כי הכל דופק.

הוסיפו את נציג המכירות לסקייפ ובדקו כמה זמן הוא מחובר מידי יום, ומהם זמני התגובה שלו. ישנן חברות שיהיו זמינות לקשר ראשוני ולאחר מכן הן יעבדו אך ורק באמצעות אימייל, ישנן חברות שיהיו זמינות רק חלק מהיום. קשר יומיומי הוא הכרח מבחינתי.

 

מיקור חוץ קידום אתרים

 

כמה עובדים יש בצוות?

כמו כל חברת פיתוח גם ההודים לא מחזיקים רק מפתחים לאייפון או WEB, אלא מגוון רחב של מתכנתים.

עם זאת, אתם תרצו לוודא כי יש להם יותר ממתכנת אחד או שניים בתחום אותו תרצו לפתח וזאת על מנת לוודא כי במידה ואחד יהיה חולה, השני יהיה מעורב ויוכל להשלים את המשימה. או אם אחד יתקל בבעיה שלא ידע לפתור, יהיה לו עם מי להתייעץ.

שאלו את נציג המכירות כמה אנשים יש בצוות הפיתוח לתחום הספציפי אותו אתם צריכים. מן הסתם אי אפשר לדעת אם הנתון הוא אמת או לא, אך זה נושא אחר לחלוטין.

 

שלחו את האפיון והמתינו לשאלות

שלחו את האפיון לנציג המכירות ובקשו לדעת כמה זמן יארך הפיתוח ומה העלות. שאלו אותו האם יש שאלות ואם משהו לא ברור. במידה והוא לא חוזר אליכם עם שאלות כדאי שתשאלו את עצמכם האם אתם שבעי רצון מהראיון עד כה?

גם אם כתבתם את האפיון הטוב ביותר שיצא לכם אי-פעם, לא קיימת חיה כזו שלא יהיו שאלות. במידה ולא נשאלתם אף שאלה בנוגע לאפיון, סביר להניח כי הוא בקושי קרא אותו ורק נתן הצעת מחיר מבלי להתייעץ עם ראש צוות הפיתוח.

מיקור חוץ מתייחס להוצאת שירותים שונים מתוך ליבת העשיה של העסק, כך שיבוצעו באמצעות חברה חיצונית המתמחה בשירותים אלו.

היתרון המרכזי והעיקרי הוא הבערת המיקוד בעסק אל שירותי הליבה שהוא מספק. כמו כן, מיקור חוץ יכול לסייע בצמצום עלויות וביכולת לקבל שירותים מקצועיים מחברה שזו ההתמחות שלה.

כאשר חברה מוציאה שירותים למיקור חוץ היא נדרשת לבחור היטב את הספקים שלה ולקיים תהליך שוטף של פיקוח וביקורת על איכות התוצרים המתקבלים.

שימוש במיקור חוץ בתחום הקידום האורגני יכול לסייע לחברת הקידום למקד את המאמצים שלה באתגרים המרכזיים המאפיינים את האתר הספיציפי. דוגמאות למימושים כאלו תוכלו למצוא במאמר השלם. היכנסו והרחיבו את האפיקים שלכם.

מה זה מיקור חוץ - Outsourcing
שלחו לחבר קישור למאמר, הוא חייב לקרוא אותו!
שלחו לחבר קישור למאמר
הוא חייב לקרוא אותו!
Picture of עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

מנכ"ל חברת עשהאל קידום אתרים, מייסד דיגיפארם - חנות אונליין להזמנת תכנים וקישורים עבור אנשי SEO, מוביל את קבוצת אנשי ה-SEO הגדולה בישראל בפייסבוק ובווטסאפ.

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה עבורך:

המדריך המלא להקמת אתרי לידים

בואו נשים את הדברים על השולחן: אין מי מאיתנו שלא מחפש דרכים קלות, יחסית, וחוקיות, כמובן, לייצר כסף. גם אם לא מדובר בהכנסה שניתן להסתמך

ניהול לידים – הבסיס לעסק מצליח

אני מדבר הרבה בבלוג שלי על קידום אתרים אורגני, ועל היתרון המרכזי שהוא מייצר לבית העסק: לידים איכותיים ובשלים יותר. רק שצריך לזכור שגם אם

איך לייצר אתרי לידים? המדריך המלא

לידים הם כלי העבודה השיווקי החשוב ביותר בעידן האינטרנט. המרחב הטכנולוגי שינה מקצה לקצה את האופן שבו בעלי מקצוע ונותני שירותים מנהלים את האסטרטגיה העסקית

בדיקת מהירות אחסון אתרים קלאודוויז
עשהאל דרייר
היי כאן עשהאל ואני רוצה להמליץ לך באופן אישי לפתוח שרת בקלאודוויז ולהנות מאתרים מהירים, תמיכה 24/7 וממשק נוח. אני מאחסן למעלה מ-400 אתרים בעצמי וממליץ בחום ובלב שלם, לאחר מספר שנות ניסיון