חיפוש

בוטר (Booter) – פלאגין למניעת פירצות וקישורים מזיקים

היכרות ומדריך מלא להגדרת תוסף האבטחה Booter

ראשית, ברצוני להביע הערכה רבה לחברת Upress שכל פעם מפתיעה מחדש, אבל הפעם – הגזימו! לשחרר תוסף הפותר בעיה כל כך חמורה כמו פירצת אבטחה שמרסקת את כל הקידום האורגני של אותו אתר, בעיה שהתמודדנו איתה עד היום בדרכים מסורבלות, פתאום הפכה לפתירה וכל זה כשירות לקהילת אנשי הדיגיטל בישראל – שאפו! אגב, אם אתם עדיין לא מכירים אותם, כתבתי סקירה מקיפה על upress ולא, אין לי אפיליאייט או מניות.

אם נגרם לכם נזק לאתר, התוסף הבא יעזור לכם לטפל בו. כמובן שלפני שמפעילים את התוסף, יש לנקות את האתר מהגורם המזיק.

אגב, גם אם לא קרה לכם כלום עד היום, כדאי שתדאגו לאמצעי מניעה לכל אותן פריצות ונזקים העלולים להגיע.

דוגמא לאתר שנפרץ בעבר:

אתר פרוץ בתוצאות החיפוש

דוגמא לאתר שנפרץ ותוקן באופן ידני, לפני שהתוסף היה קיים (התוסף עושה את אותן פעולות שעשינו באופן ידני, רק הרבה יותר טוב):

אתר שנפרץ ותוקן דוח SC

מה עוד התוסף מאפשר:

  • יצירת קובץ txt דינאמי מתקדם.
  • הצגת יומן שגיאות 404 המאפשר לזהות את הבעיה והיקפה.
  • חסימת רובוטים הגורמים לעומס שרת גבוה בגלל סריקות תכופות.
  • הגבלת מספר הבקשות לשרת.

ניגש לעבודה:

יש להוריד את התוסף Booter ישירות מכאן, ולהתקין אותו על אתר הוורדפרס שלכם. לאחר מכן, נגדיר את כל הפרמטרים בצורה נכונה בכדי לקבל הגנה מלאה על האתר או בכדי לתקן את הנזקים שנגרמו.

לשונית: כללי.

תוסף Booster

להגדיר בדיוק כמו בתמונה.

הסבר קצר:

חסימת רובוטים רעים – פעיל.

ניהול Robots.txt – נותן לתוסף לנהל את הקובץ רובוט של האתר ובכך למנוע מרובוטים ותוכנות זדוניות להכנס לאתר ולהזיק לו.

את שאר הפרמטרים תגדירו בדיוק כמו בתמונה, התוסף בעברית וקל להבנה.

כמובן לא לשכוח לשמור שינויים.

לשונית: חסימת רובוטים רעים.

התוסף מזהה כמות עצומה של בוטים רעים אוטומטית. מומלץ לרענן מדי חודש את רשימת הרובוטים הקיימת על ידי לחיצה על "עדכן רשימת בוטים מרשימת הבוטים של Booter".

לשונית: ROBOTS.txt.

תוסף Booster

כאן צריך להיזהר מאוד בהגדרה הראשונה של חסימת כל הזחלנים, כיוון שבחירה שגויה תעביר את האתר למצב של No index בקליק, מה שיגרום לאתר להיעלם מתוצאות החיפוש כליל.

לאחר מכן נוסיף את כתובת מפת האתר לשדה השני ונשמור.

לשונית: הגבלת קצב גלישה.

תוסף Booster

בלשונית זאת נמנע אפשרות של ניסיון פריצה לאתר או שליחת המון בקשות לשרת. העדיפות היא להשאיר את הגדרות הדיפולטיביות של התוסף.

לשונית: דחיית קישורים.

תוסף Booster

בלשונית דחיית קישורים נוכל לבחור אם לחסום את כל הבוטים או רק את ה"ידועים", אלה שBOOTER" מכירה וממליצה לחסום אותם.

קישורי סינון של Woocommerce להשאיר במצב פועל כיוון והזחלן של גוגל יוכל להכנס ללולאה אינסופית במידה והתבנית לא מגדירה קישורים בצורה נכונה ותקינה.

קיימת דוגמא לקישור לא תקין בצילום מסך.

לאחר מכן נעבור לסטטוס HTTP :

צריך לשים לב שהסטטוס חסימה מוגדר על 410 – קישור זדון לא יהיה זמין לעולם, זהו למעשה אחד השדות החשובים ביותר לצורך הצלחת התהליך.

נלחץ על "שמירה" ונמשיך ללשונית הבאה.

לשונית: יומן שגיאות 404.

תוסף Booster

לשונית מוניטורית המתריעה על שגיאות 404 שקיימות באתר. זו פונקציה שקיימת גם בתוסף Rank Math עליו כתבתי בפוסט אחר. מומלץ מאוד להזין את כתובת המייל שלכם ולקבל התראה יומית של כל השגיאות הקיימות באתר. אל תשכחו לתקן אותם ברמת השרת או ע"י תוסף הפניות 301 שעובד כראוי.

לשונית: התנערות מקישורים.

תוסף Booster

הגענו למסך חשוב במיוחד – BOOTER מציג לך רשימה סופר ענקית של אתרים שיכולים להצביע על האתר שלך (קישורים חיצוניים Backlinks) שלא כדאי לקבל מהם איזכור ולמנוע את הקישורים שלהם מלכתחילה.

את הקובץ הזה יש לשלוח אל גוגל Search Console באיזור שנקרא Disavow (סינון קישורים). יש להוריד את רשימת הדומיינים שBOOTER אסף בשבילנו.

הורדת קובץ קישורים מזיקים

חשוב לשים לב – אם כבר העליתם קובץ Disavaw בעבר, יש לאחד אותו עם הקובץ שהורדתם מהBOOTER ואת הקובץ המאוחד להעלות אל הConsole.

שתי הלשוניות הנוספות הן עזרה ואודות, מוזמנים לעבור עליהם במידת הצורך.

לסיכום, אבטחת אתרי וורדפרס היא חלק חשוב בתהליך קידום אתרים ובניהול אתר אינטרנט. מבחינת SEO – אתר אינטרנט שנפרץ, ייפגע משמעותית בדירוגים ובמקרים מסויימים אף יפול בכל הדירוגים שצבר. חשוב לוודא שתמיד מסנן הקישורים של האתר יהיה מעודכן, ומה יותר פשוט שיש לנו הכל בכלי אחד? תודה לצוות של UPRESS ובהצלחה!

רוצים לקרוא עוד בנושא? עידן בן אור שהוא גם קולגה וגם חבר יקר, הכין מדריך בנושא "פריצות לאתרי וורדפרס מסוג פארם", שווה הצצה.

גוגל מנסה ככל האפשר להרחיק משתמשים במנוע החיפוש שלה מאתרים שנפרצו ויכולים לפגוע בפרטיות המידע שהם מספקים לאתר. כאשר אתר נפרץ, גוגל עלולה להסיר אותו מהאינדקס, פעולה שלוקח זמן רב כדי לתקן.

פעילות התיקון של אתר שנפרץ היא הרבה פעמים מסורבלת ומתבצעת באופן ידני. תוסף יכול להקל בצורה משמעותית על העבודה ולפנות את הזמן לטיפול בנושאים חשובים אחרים.

במדריך המלא באתר תוכלו למצוא הדרכה מלאה שכוללת צילומי מסך ומתייחסת להתקנה ולשימוש במוצר.

לתוסף ישנן יכולות רבות נוספות, וביניהן יצירת קובץ טקסטואלי דינאמי מתקדם, הצגת יומן שגיאות 404, חסימת רובוטים המעמיסים על האתר, הגבלת מספר הבקשות לשרת ועוד.

בוטר Booter - פלאגין למניעת פירצות וקישורים מזיקים
שלחו לחבר קישור למאמר, הוא חייב לקרוא אותו!
שלחו לחבר קישור למאמר
הוא חייב לקרוא אותו!
עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

מנכ"ל חברת קידום אתרים ואפיליאצייה המונה כ-125 עובדים ומאות לקוחות בפריסה עולמית, מייסד דיגיפארם - חנות אונליין להזמנת תכנים וקישורים עבור אנשי SEO, מייסד רובולינק - אפליקצייה לבדיקת מיקומים חינם לאנדרואיד ולאייפון, מוביל את קבוצת אנשי ה-SEO הגדולה בישראל בפייסבוק ובווטסאפ.

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה עבורך:

המדריך המלא להקמת אתרי לידים

בואו נשים את הדברים על השולחן: אין מי מאיתנו שלא מחפש דרכים קלות, יחסית, וחוקיות, כמובן, לייצר כסף. גם אם לא מדובר בהכנסה שניתן להסתמך

כדאי להשקיע ב-SEO בזמן מלחמה?

מדינת ישראל נמצאת במלחמה (נכון להיום – 6.11.23). אני כותב את זה בגוף ראשון כמי שלוקח בה חלק פעיל. אין ספק שמלחמה היא עניין מורכב

בדיקת מהירות אחסון אתרים קלאודוויז
עשהאל דרייר
היי כאן עשהאל ואני רוצה להמליץ לך באופן אישי לפתוח שרת בקלאודוויז ולהנות מאתרים מהירים, תמיכה 24/7 וממשק נוח. אני מאחסן למעלה מ-400 אתרים בעצמי וממליץ בחום ובלב שלם, לאחר מספר שנות ניסיון
תוכנת מעקב הדירוגים הטובה בעולם!
בואו לעקוב אחרי מיקומים של כל אתר, מכל מקום בעולם, כולל הפרדה בין מיקומי דסקטופ ומובייל, תנועה, תיעוד עבודה ואפילו תוכלו לשלוח ללקוחות שלכם לינק לדשבורד שמתעדכן אונליין!
הטבה לגולשי האתר:
14 ימי ניסיון ו-25% הנחה לחודשיים