חיפוש

איך לאתר ולשחזר דומיין וותיק כולל את התנועה שהייתה לו בעבר

איך לאתר דומיינים ותיקים

ישנן לא מעט שיטות לאיתור דומיינים ותיקים, חלקן נשמרות בסוד אצל מקדמי אתרים שונים שבנו מערכות כאלו ואחרות. להלן 4 דרכים לאיתור דומיינים ותיקים:

  1. דרך האתר https://www.expireddomains.net – ניתן גם לפלטר לפי דומיינים ישראלים, עם דירוג מינימלי כזה או אחר.
  2. דרך תוסף כרום שמצביע על קישורים שבורים. לאחר התקנת התוסף, ניתן לבקר באתרי אינדקס שמכילים קישורים לאלפי אתרים נוספים ובכל פעם שנתקלים בדומיין שבור – יש לבדוק האם הוא שבור בגלל שהוא התפנה.
  3. מעקב אחר חדשות. את הדומיין https://www.chinabuy.co.il למשל, תפסתי לאחר שקראתי כתבה שהחברה פשטה רגל.
  4. ליצור איתי קשר בפרטי ולקנות ממני דומיין מתאים. יש לי מגוון דומיינים מתאימים במגוון נישות, זאת בנוסף לשירות בניית הקישורים שלי.

למה שנרצה לשחזר דומיין?

במידה ונשחזר דומיין ותיק שהכיל תנועה בעבר כמו שצריך, נוכל להנות מהתנועה שהייתה לו בעבר. כל הדירוגים שהיו לדומיין עשויים לחזור, רק שהפעם, אנחנו אלו שנהנה מהתנועה ונשלוט בתוכן האתר והמוניטיזציה שלו.

 

איך נדע אם הייתה תנועה לדומיין בעבר?

במילה אחת – Ahrefs. עולה כסף, אך שווה זהב.

כאשר סורקים אתר בAhrefs, אחד הפרמטרים החשובים ביותר שהוא מציג לנו הוא האם הדומיין עדיין מדורג על מילות מפתח מסויימות (במידה והדומיין השתחרר רק לאחרונה, סביר להניח שהוא עדיין יהיה מדורג בגוגל על ביטויים מסויימים), אך עוד יותר חשוב – האם לדומיין הייתה תנועה בעבר.

לצורך הדוגמא, את הדומיין הבא איתרתי ע"י שיטה מספר 2 לעיל: https://www.whatsappindex.co.il

לאחר מכן, בדקתי את הדומיין בAhrefs וכך זה נראה:

בדיקת ahrefs לדומיין

 

מהר מאוד הבנתי שבעבר, היה לדומיין תנועה משמעותית ביותר (לפי ahrefs, כ3500 מבקרים כל חודש, אם ahrefs אומר 3500, זה יכול גם להגיע ל10 אלף ומעלה).

כל שנותר לי הוא לבצע את סדר הפעולות שמפורט ממש בסוף פיסקה זו והטראפיק יחזור מהר מאוד, רק שהפעם, אני זה שיהנה ממנו 🙂 קידום אתרים על סטרואידים, כבר אמרתי?

 

סדר הפעולות הנכון לשחזור הדומיין ולהשבת הטראפיק שהיה בו בעבר

1. חיבור הדומיין לSearch console ברמת הדומיין

כאשר מחברים דומיין ל- search console, ניתן לחבר אותו בכל מיניי צורות. הדרך הטובה ביותר היא לחבר אותו דרך הDNS שלו, כך שכל הדומיין יהיה מחובר ולא רק תצורה אחת של http או http או עם www או בלי www. לאחר שנחבר אותו ברמת הדומיין, נוכל לבקש לראות את ההיסטוריית תנועה של הדומיין 16 חודשים אחורה. במידה ולדומיין הייתה תנועה בעבר + הדומיין היה מחובר בעבר ל- search console, נוכל לראות זאת!

תנועה של דומיין בעבר

 

לא רק שהקונסול יציג לנו כמה תנועה הייתה לדומיין הזה בעבר, הוא גם יציג לנו במדויק מהם הדפים שהיו באתר בעבר + מהן השאילתות עליהן הדומיין היה מדורג, מאילו מדינות הגיעה התנועה, מאילו מכשירים ועוד…

שאילתות דומיין עבר

דפים בדומיין עבר

 

2. בדיקת ארכייב והעלאת תכנים

לאחר מכן, ניכנס לארכיון של אותו אתר ונראה מה היה בו בעבר, המטרה: לשחזר כמה שיותר עמודים באתר (לפי הקונסול), שקיבלו תנועה. במידה ואפשרי לשחזר את כל העמודים שהיו באתר (כפי שעשיתי בדוגמא לעיל), לעשות זאת. שימו לב! אין להעתיק תכנים שהיו בעבר, רק לשכתב / להזמין תוכן חדש. העתקת תוכן במדויק כפי שהיה בעבר חושפת אתכם לתביעת זכויות יוצרים וחבל, מה גם שזו הזדמנות לשפר את התוכן שהיה.

 

3. שמירה על הURLS

החלק החשוב ביותר בכל התהליך הוא לשמור על אותם URLS שהיו לדומיין בעבר. במידה וכל הURLS ישמרו, האתר החדש שלכם יזכה תוך כמה שבועות / חודשים לקבל את כל הדירוגים שהיו לו בעבר פעם נוספת, רק שהפעם, הדומיין שלכם!

 

ככה זה נראה לאחר שמבצעים את כל סדר הפעולות כמו שצריך, על היום הראשון, כבר 50 קליקים. עבר רק שבוע מאז, היד עוד נטויה, זה יגיע ל400 קליקים ביום 🙂

יום ראשון לאחר שחזור דומיין

 

והנה דוגמא של האתר הראשון שעשיתי לו את זה, שכיום חזר להביא טראפיק של למעלה מ9 אלף גולשים כל חודש:

דומיין ותיק לאחר שחזור תנועה

 

זהו 🙂 חשוב לציין שהמאמר נכתב ב19.2.2020 ע"י עשהאל דרייר, מדובר במידע ייחודי וראשוני בבלעדיות, לא רק בישראל אלא גם בעולם כולו! המידע נחשף לראשונה בכנס הSEO שהתקיים באותו יום (19.2.2020), במידה ותרצו לקבל פרטים על הכנס הבא + טיפים נוספים, הצטרפו אל קבוצת הפייסבוק שלי.

ישנן לא מעט שיטות לאיתור דומיינים ותיקים, למשל באמצעות אתרים המיועדים לכך, תוספים לכרום המאפשרים מציאת קישורים שבורים, מעקב אחר חדשות, וגם לפנות אלינו…

שחזור של דומיין יכול לאפשר לבעל הדומיין החדש ליהנות מן התנועה והסכמות שהייתה לדומיין בעבר.

כלי ניתוח הקישורים והאתרים מבית Ahrefs יוכל לסייע לכם בפעולה הזאת. היכנסו כעת למאמר וגלו איך בדיוק.

במאמר המלא תמצאו הסברים, כולל צילומי מסך, שיסבירו לכם צעד אחר צעד כיצד לשחזר דומיין.

שחזור דומיין וותיק
שלחו לחבר קישור למאמר, הוא חייב לקרוא אותו!
שלחו לחבר קישור למאמר
הוא חייב לקרוא אותו!
Picture of עשהאל דרייר
עשהאל דרייר

מנכ"ל חברת קידום אתרים ואפיליאצייה המונה כ-125 עובדים ומאות לקוחות בפריסה עולמית, מייסד דיגיפארם - חנות אונליין להזמנת תכנים וקישורים עבור אנשי SEO, מייסד רובולינק - אפליקצייה לבדיקת מיקומים חינם לאנדרואיד ולאייפון, מוביל את קבוצת אנשי ה-SEO הגדולה בישראל בפייסבוק ובווטסאפ.

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה עבורך:

בדיקת מהירות אחסון אתרים קלאודוויז
עשהאל דרייר
היי כאן עשהאל ואני רוצה להמליץ לך באופן אישי לפתוח שרת בקלאודוויז ולהנות מאתרים מהירים, תמיכה 24/7 וממשק נוח. אני מאחסן למעלה מ-400 אתרים בעצמי וממליץ בחום ובלב שלם, לאחר מספר שנות ניסיון
תוכנת מעקב הדירוגים הטובה בעולם!
בואו לעקוב אחרי מיקומים של כל אתר, מכל מקום בעולם, כולל הפרדה בין מיקומי דסקטופ ומובייל, תנועה, תיעוד עבודה ואפילו תוכלו לשלוח ללקוחות שלכם לינק לדשבורד שמתעדכן אונליין!
הטבה לגולשי האתר:
14 ימי ניסיון ו-25% הנחה לחודשיים